Windows 11: як перейти на нову ос і чи варто?

24

Через два тижні після релізу microsoft випустила перше накопичувальне оновлення, а виробники драйверів адаптували своє пз. Чи варто користувачам windows 10 оновлюватися до нової версії?

Довгоочікуваний реліз windows 11 підтвердив її суперечливий статус, адже всі користувачі сучасних процесорів amd зіткнулися з проблемою зниження продуктивності аж до 15%. Та й сама ос викликала великі питання-система поставлялася з пристойним комплектом помилок, а її новий інтерфейс не всім припав до душі. Через два тижні microsoft випустила фікси, а все сучасне «залізо» отримало підтримку нової операційки.

Перед переходом на нову ос ми настійно рекомендуємо перевірити сумісність вашого комп’ютера за допомогою офіційної програмиwindows 11 pc health check, яка повідомить, чи містяться ваші комплектуючі в списку підтримуваних з боку windows 11.

У деяких випадках утиліта може некоректно сканувати ваш пк і видавати помилкові повідомлення про несумісність, в такому випадку варто звіритися ссистемными вимогами.

Як оновити windows 10 до windows 11

Якщо ваш пк відповідає всім параметрам, то оновлення до windows 11 можна запустити з центру оновлення windows, проте розгортання нової операційки microsoft проводить поетапно, а масовий перехід запланований на 2022 рік.

Якщо центр оновлення не пропонує win 11, але вам лінь чекати

Чиста установка windows з форматуванням жорсткого диска

Створити завантажувальну флешку з обходом обмежень tpm 2.0, secure boot і uefi

Відомі проблеми windows 11

Головний «кринж» нової windows 11 боляче вдарив по власникам процесорів amd (ryzen, amd epyc і athlon.), що відзначають зниження продуктивності до 15%. Проблема викликана затримкою функціоналу кеша l3, що має вираз в швидкості роботи додатків, активно використовують підсистему пам’яті. Microsoft працює над виправленням всіх помилок і спільно з amd випустить виправлення протягом найближчих днів.

У деяких випадках windows 11 може здивувати нових користувачів, серед поширених помилок присутні: панель завдань windows 10, некоректна робота нового меню пуск, витік оперативної пам’яті в провіднику, проблеми сумісності з деякими програмами, втрата мережевих даних і т. Д. Всі описані проблеми microsoft пообіцяла виправити найближчим часом.

Чи варто геймерам переходити на windows 11?

Анонс windows 11 супроводжувався пафосними слоганами, а сама ос позиціонувалася як «краща windows для ігор». Потенційних користувачів заманювали технологіями auto hdr і directstorage, які повинні були зробити ігри швидкими і красивими. Численні тестування ігор в windows 10 і windows 11 показали практично однакові результати, а відмінності не вибиваються за рамки математичних похибок.

Однак, є дві умови, при виконанні яких coop-land радить перейти на windows 11. Перша умова-наявність сучасного монітора з підтримкою hdr, що в зв’язці з технологією auto hdr істотно прикрасить старі (sdr) гри. Правда, для цього необхідно любити класику, адже якщо ви граєте виключно в сучасні ігри, то цінність auto hdr істотно знижується.

Друга технологія, directstorage, багаторазово прискорює завантаження ігор і набагато швидше виконує всі операції безпосередньо в запущеній грі. Але є і обмеження – для роботи нової api необхідний швидкий ssd диск формату nvme, а враховуючи займане на диску сучасними іграми простір, то така покупка може боляче вдарити по геймерському бюджету. Також directstorage варто очікувати і в найближчих збірках windows 10.