Помилка 503 – що означає і як виправити її

481

Доброго дня. Іноді при спробі завантажити певний сайт в браузері відображається помилка 503 – що означає і як виправити її, дізнаєтеся в сьогоднішній інструкції. Тема дуже актуальна, якщо Ви є активним інтернет-користувачем чи власником веб-ресурсу.

Що за код помилки 503?

Існує чимало подібних дефектів, яким присвоюється унікальний номер. Упевнений, ви хоча б раз у житті стикалися з кодом 404 (сторінку не знайдено), 500 (внутрішня помилка сервера) і т. д.

Найчастіше несправність виникає з сайтами, які працюють під управлінням наступних систем – WordPress (Вордпрес), Joomla (Джумла), DLE (ДЛЕ) та інших, що використовують бази даних MySQL. На практиці це виглядає наступним чином:

Суть проблеми така – Service Temporary Unavailable – Сервіс тимчасово недоступний. Здавалося б, розшифровка дає повноцінне розуміння ситуації. Але чому так відбувається, як усунути дефект?

Причин може бути декілька:

 • Запитувана сторінка не може з’єднатися з базою даних (запити відправляється, але результату немає);
 • Встановлені плагіни і розширення сайту конфліктують між собою або мають внутрішні помилки, що призводять до відображення подібних повідомлень у вікні браузера. До речі, в кінці вересня 2017 року на сайті IT Технік я оновив один з плагінів, після чого ресурс перестав працювати, видаючи error 503. Довелося відключати несправний модуль через файловий менеджер – по-іншому вирішити питання не виходило, оскільки панель адміністратора так само не запускалася;
 • Підвищене навантаження на сторінку. Якщо site розташований на малопотужному сервері (недорогому хостингу), то обладнання може банально не справлятися з великою кількістю вхідних запитів (звернень від відвідувачів);
 • Використовуються «важкі», ресурсномісткі скрипти, обробка яких займає багато часу;
 • На сервері працює поштовий сервіс, що виконує автоматичну розсилку, тим самим виникає навантаження на «залізо».

Як бачите, практично всі фактори зводяться до обладнання або базі даних. Давайте ж розглянемо способи усунення.

Помилка 503 – що означає і як виправити її

Як виправити помилку 503?

На жаль, якщо Ви просто хотіли переглянути ресурс і побачили зазначений код на екрані, то вплинути на ситуацію ніяк не зможете. Не допоможе налаштування браузера, перезавантаження комп’ютера або оновлення сторінки. Єдине, що Ви зможете зробити – звернутися до адміністратора сайту, та повідомити йому про проблему.

А от для власників інтернет-сторінок знадобляться наступні рекомендації.

Почнемо зі скриптів:

 • Намагайтеся не використовувати скрипти, які надсилають численні запити до БД. Не рекомендується встановлювати безліч плагінів. Як показує практика – від більшості з них немає користі, а навантажують сервер вони гарненько. Вимкніть все зайве, залишивши тільки життєво важливі доповнення (для кешування, оптимізації бази даних, створення бекапів, стиснення зображень);
 • По можливості не застосовуйте PHP скрипти для передачі великих файлів, оскільки, якщо обробка операції буде тривати довго, то може бути перевищено максимальний час виконання запиту. Це призведе до 503;
 • Якщо з боку сервера здійснюється щоденна поштова розсилка (на автоматі), то краще задати в налаштуваннях період, коли відвідуваність ресурсу мінімальна – рано вранці або пізно вночі.

Помилка 503 – що означає і як виправити її

Як зменшити навантаження на базу:

 • Регулярно оновлюйте CMS, щоб отримувати оптимальні налаштування Вордпрес, Джумлы і т. д. Це дозволить скоротити кількість запитів до БД, зменшити їх «вага»;
 • Якщо на сторінці є багато зображень, обов’язково зменшити їх розмір і кількість (не на шкоду якості контенту);
 • Коли на сайті є чат з великим переліком активних користувачів, то слід встановити обмеження на одночасне присутність в «кімнаті спілкування»;
 • Встановіть захист від ботів, парсерів, які постійно сканують Ваш контент. Цілком ймовірно, що недоброчесні конкуренти замість того, щоб «поцупити» зображення з Вашої сторінки (скачавши їх і «перезалив» собі), просто вставляють в свій код посилання на картинки. Таким чином, не тільки відвідувачі створюють навантаження, але і візитери конкурентів.

В ідеалі – переглянути статистику (логи) в адмін панелі сайту і проаналізувати, що створює навантаження. Якщо виникають труднощі, то зверніться в службу технічної підтримки хостингу.

От і розібралися помилка 503 що означає і як виправити. Я спеціально не впроваджувався в технічні особливості питання, щоб не завантажувати ваш мозок. Але якщо хочете заглибитися в тему, то можете «погуглити».

З повагою, Віктор!