Страйк на Ютубі що це таке, як не отримати попередження?

457

Доброго дня. Якщо Ви вирішили створити канал на Youtube, то необхідно знати страйк на Ютубі що це таке, за що його можна отримати, і чим загрожує. Чому я вирішив про це розповісти? Тому що сам днями зіткнувся з такою проблемою.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Розбираємо поняття «strike»
 • Випадок з моєї практики
  • За що я отримав «наганяй»?
 • Що робити в таких випадках?

Розбираємо поняття «strike»

На відміну від гри в боулінг, де словом «страйк» позначають збивання всіх кеглів з першої спроби (це добре!), на Ютубі дане слово асоціюється з покаранням від адміністрації сервісу.

Це свого роду попередження. І якщо ви протягом трьох місяців отримаєте три такі повідомлення, то Ваш канал заблокують назавжди.

Найчастіше причиною страйку є порушенням авторських прав. Наприклад, Ви скопіювали чийсь контент і завантажили його на свій канал. А може в якості фонової музики використовували пісню (мелодію), яку не можна було брати без дозволу правовласників.

Якщо ще років десять тому ніхто особливо не морочився і після блокування створювалися нові канали, то з появою монетизації (заробітку на переглядах), користувачі почали дорожити своїми передплатниками репутацією на Youtube.

«Кинути страйк на канал» що означає? Якщо хтось помітив у Вашому відео порушення правил співтовариства Ютуб (заклики до насильства, відверті сцени і т. д.), то реально поскаржитися на такий контент. Вказується причина, докази правоти. Після чого модератори вивчають звернення і приймають рішення – карати чи ні.

 • Windows 10 не бачить DVD привід — що робити?
 • Де знайти і як запустити калькулятор Windows 7/8/10: всі способи
 • Виправляємо помилку «Системі не вдається знайти зазначений шлях» при завантаженні торентів
 • Флешка не визначається ні на одному комп’ютері: причини й рішення

Випадок з моєї практики

Мені не потрібно далеко ходити, адже днями зі мною сталося щось подібне. В своїй поштовій скриньці виявив таке повідомлення:

Страйк на Ютубі що це таке, як не отримати попередження?

В результаті моє відео видалили з каналу на прохання нібито правовласників. А я отримав перший страйк, який трохи знизив мою репутацію. А це загрожує зниженням позицій моїх роликів у видачі Youtube. Значить, інструкції, які записую для людей, стануть менш помітними для більшості. Я не переживаю з приводу втрати грошей, адже мій канал поки не має мільйонів передплатників. Зараз для мене на першому місці якість контенту!

До речі, якщо роздумуєте про заробіток на Ютубі, то ось класна сертифікована партнерка.

За що я отримав «наганяй»?

Так вже вийшло, що я зробив інструкцію по темі «Помилка android.process.media» і записав відповідне відео. Оскільки мова йшла про вирішення проблеми на гаджетах з системою Андроїд, у мене не було можливості записувати відео з екрану. Я знайшов кілька підходящих скріншотів в «Яндекс Зображеннях», в графічному редакторі вніс деякі корективи. Прибрав всі деталі, які могли б віддалено вказувати на чиїсь права.

Виявилося, що десь на просторах Ютуба була схожа відеоінструкція, з аналогічними малюнками. Власник каналу-конкурента вирішив підкласти мені свиню і навіть без спроб домовитися кинув страйк.

Страйк на Ютубі що це таке, як не отримати попередження?

Що робити в таких випадках?

 • Якщо Ви дійсно порушили, то краще видалити відео з каналу і більше не займатися поганими справами. Також варто попросити правовласника відкликати скаргу, щоб Ваша репутація не постраждала;
 • Через три місяці strike віддалитися (обнулиться) автоматично;
 • Можна відправити відповідне оскарження (у разі Вашої невинності). По закінченні десяти днів, раптом «страйкер» не вживе ніяких заходів (звернення до суду), покарання буде анульовано;
 • Є різні сервіси, які за гроші пропонують виправити ситуацію. Ви платите і отримуєте результат. Але я б не радив вдаватися до цього способу, оскільки відгуки багатьох користувачів не вказують на його ефективність.

Навіть якщо Ваш канал заблокують, ви зможете вивести зароблені раніше грошові кошти, якщо скористаєтеся сервісом монетизації AIR.

Що значить страйк на ютубі, як з цим жити далі я розповів. Можливо, у Вас теж траплялися подібні історії – поділіться ними в коментарях. Це буде корисно для багатьох читачів мого блогу.

З повагою, Віктор!