Honda і general motors планують уніфікувати свої електромобілі більш ніж на 50%

61

Нараховано винагороду

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

Про те, що автоконцерн honda затіяв масштабну уніфікацію власної продукції, намірившись привести більше 50% до загального показника разом з компанією general motors, стало відомо ще в минулому році.

Це вже далеко не перший спільний проект автогігантів, яким доводилося нелегко через тотальний перехід на електротягу, що саме по собі має на увазі модернізацію з усіма супутніми труднощами і витратами. Таким чином, як повідомляє інтернет-видання nikkei asian review, у партнерів і виникла пропозиція спільної уніфікації, яка буде втілена не тільки на двох кросоверах, що готуються до випуску в наступні пару років.

Якщо general motors надасть honda можливість використовувати свій майданчик ultium для великих електрифікованих автомобілів, то у відповідь вона отримає від японського концерну доступ до його платформи e:architecture для середніх і малих електрокарів, яку зможе використовувати за попередніми оцінками вже до кінця поточної десятирічки, тим самим це дозволить уніфікувати до 50% електромобілів gm і honda.

Тепер трохи цифр. Нагадаємо, що розробка одного електрокара обходиться близько 455 млн. Доларів сша, і це не рахуючи 90 додаткових млн., які знадобляться на перенастроювання і модернізацію всієї виробничої лінії. І неважко здогадатися, що поділ цих витрат з партнером значною мірою полегшує поставлене завдання.

При цьому general motors заявляє про те, що збирається здійснити практично стовідсотковий перехід на новий вид тяги вже до 2035 року, тоді як в планах honda зробити це ближче в 2040-му. До слова, не відстають у цьому питанні і такі автовиробники, як mitsubishi, renault і nissan, а також suzuki, daihatsu і toyota, які також планують оптимізувати витрати шляхом уніфікації.