Netflix почала експансію в африку, запропонувавши безкоштовний тариф в кенії

18

З учорашнього дня стрімінговий сервіс компанії netflix inc. Почав пропонувати безкоштовний мобільний тариф для ключового в африці кенійського ринку-скористатися ним можуть користувачі смартфонів на android, причому покази реклами не передбачені.

Reuters.com

В рамках тарифу будуть безкоштовно пропонуватися як фільми і серіали, зняті самою netflix, так і закуплені у сторонніх правовласників. Очікується, що безкоштовний доступ до деяких фільмів стимулюватиме перехід на платні варіанти підписки.

Один з найбільших у світі сервісів, що пропонують потокову демонстрацію відео, змушений освоювати нові зони ризикованого ведення бізнесу, оскільки на давно освоюваних ринках на кшталт сша темпи зростання передплатників значно сповільнилися через сильну конкуренцію. Для того щоб залучити африканську аудиторію, компанія має намір не тільки демонструвати вже готовий контент, а й інвестувати в місцеві проекти.

Користувачі» експериментального ” безкоштовного тарифу не відображатимуться в щоквартальному звіті компанії. Раніше схожі експерименти netflix вже проводила, виставляючи деякі епізоди популярних серіалів.

При цьому кенійський проект набагато масштабніший — користувачі безкоштовного тарифу отримають майже ідентичний платним інтерфейс, що дозволяє добре оцінити можливості стрімінгового майданчика. Фільми і серіали, що не входять в тариф, марковані зображенням замку. Клікнувши по відповідному банеру, можна буде перейти до оформлення платної підписки, яка доступна всім кенійцям від 18 років. При цьому користувачам безкоштовного тарифу будуть недоступні деякі можливості, наприклад, скачування фільмів або серіалів.

Зараз netflix, що веде мовлення в більш ніж 190 країнах, робить і інші кроки для розширення присутності в африці. Наприклад, пропонуються платні тарифи тільки для мобільних пристроїв і реалізуються проекти з місцевими телеком-операторами для зниження сум платежів.

В кінці червня у компанії налічувалося 209 мільйонів платних передплатників по всьому світу, «вербування ” нових сповільнилася в першій половині 2021 року після закінчення буму, пов’язаного з пандемією.

Поки африка є потенційно невеликим ринком для стрімінгових сервісів. За даними проекту digital tv research, в 2026 році компанія netflix буде очолювати ринок сервісів «відео за запитом» на континенті з 6,26 млн передплатників. На другому місці, як очікується, буде disney з каналом disney+.