Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

335

Здрастуйте, ринок мобільного софта розростається дуже стрімко, особливо останнім часом. Сьогодні ми торкнемося тільки основні браузери для пристроїв під управлінням Андроїд. Величезна кількість оглядачів і месенджерів хоч і відкриває широкий простір для вибору, але більш або менш недосвідчений користувач навряд чи вже в змозі розібратися в хитросплетіннях магазину додатків. Сьогодні ми спробуємо вибрати кращий браузер для Андроїд 2017 року.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Важливе вступ!
 • Як визначити кращий браузер для Андроїд 2017?
  • Опера (Opera Mini)
  • Chrome
  • Mozilla
  • UC
  • Orfox
  • Yandex
  • Інші популярні браузери

Важливе вступ!

Цікавий факт – на початковому етапі роботи Play Marketa існувала премодерації і навіть тестування готових програм перед тим, як вони будуть відкриті для масового використання. Час минав, кількість розробників перевищила всі мислимі і немислимі межі – на той момент вже було зрозуміло, що рано чи пізно сервіс вийде з-під контролю, що, власне кажучи, і сталося згодом.

На даний момент, каталог безкоштовного софта в маркеті практично не піддається класифікації. Купа неякісних і одноманітних ігор, погано оптимізовані файлові менеджери працюють через пень колоду – іншими словами, знайти собі браузер не так вже й просто, як може здатися спочатку. А вже покупні відгуки користувачів тільки додають плутанини.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Встановивши програму невідомого розробника можна не тільки втратити інформацію особистого характеру, але і доступ до своїх облікових записів електронної пошти або зовсім залишитися без грошей на рахунку (якщо використовується онлайн — банкінг). Тому до підбору програми, так само як і відповідного веб-браузера варто підійти відповідально.

Якщо біда все ж трапилася – врятують кращі антивіруси для Андроїд.

Популяризація планшетів і смартфонів на Андроїд призвела до того, що на маркеті з’явилася величезна кількість як професійних розробників, так і “творців” шкільного віку. Це сильно захаращує каталоги. Осягнути такий масив модерацією вже неможливо, а тому, співробітники Play Market в основному вибірково вилучають тільки зовсім непрацездатні або шкідливі програми. В основному цей процес ініціюється позовами або фактом заподіяння шкоди гаджетів (СМС-бомбер або троян який краде паролі). На думку експертів, якщо не взяти до 2018 року в жорсткі рамки – одним крадіжкою логінів і паролів до банківських рахунків справа не обійдеться.

Як визначити кращий браузер для Андроїд 2017?

Для смартфонів і планшетів зараз існує не 1 і навіть не 10 інтернет-оглядачів – їх кількість перевищує всі розумні межі. На будь-який смак і колір, як говориться – платні і безкоштовні, а вже величезний розкид функцій та оформлення інтерфейсу програми і зовсім здатний заплутати кого завгодно. Для того щоб розібратися з такою кількістю програм ми розглянемо кілька найбільш популярних.

В огляді буде кілька вирішальних факторів:

 • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс – зокрема, всі елементи інтерфейсу повинні знаходитися під рукою і сприйматися буквально на автоматі. Неяскрава стилізація в спокійних тонах, мінімум кнопок – погодьтеся, навряд чи варто використовувати браузер, в якому доступ до пошуковому рядку відкривається за фактом виконання декілька окремих дій.
 • Продуктивність і оптимізація. Оглядач повинен працювати коректно на всіх пристроях (в межах розумного) і не зависати кожен раз, коли користувач веде себе не так, як очікується. Подібне і виявляється тестуванням, але як ми вже сказали вище – воно ніким не проводиться (окрім самих розробників). Оптимізація ж, передбачає створення правильної структури програми для того, щоб пару відкритих вкладок не затормаживало всю роботу смартфона.
 • Функції. Тут все просто – оглядач повинен мати мінімальний базовий функціонал (пошуковий рядок, наприклад). Безсумнівним плюсом будуть і додаткові функції начебто панелі закладок.

Опера (Opera Mini)

Браузер, відомий користувачам ще до того, як на вітчизняний ринок мобільних телефонів увійшли апарати під управлінням Андроїд. Спочатку, Opera розроблялася в 2-х версіях (для ПК і мобільних телефонів). Обидві версії розроблялися різними розробниками, і подібності були лише в деяких елементах інтерфейсу. Варто зазначити, що Opera в свій час була першим якісним веб-браузером для портативних пристроїв.

Багатий функціонал, швидке завантаження сторінок, можливість використання вкладок та інші функції дозволили завоювати загальне визнання серед власників мобільних телефонів. Нижче на картинці відображена одна з останніх версій для кнопкових апаратів. Обидві версії повністю безкоштовні – як для ПК, так і для телефонів.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

На даний момент, інтерфейс програми для пристроїв на Android виглядає наступним чином.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Управління дуже зручно – в Опері заздалегідь вшиті закладки таких сервісів, як Gmail (пошта), відеохостинг YouTube та інших, не менш корисних ресурсів. На головній сторінці є рядок пошуку Google що значно спрощує роботу з пошуковою системою.

Цей browser відомий своєю невибагливістю в роботі, що дозволяє використовувати його навіть на смартфонах першого покоління (з дуже слабкими апаратними характеристиками). Завантаження сторінок традиційно відбувається через спеціальний сервер, стискає веб-сторінки надсилаються сервером. Це прискорює роботу пристрою в рази. Варто відзначити, що стислі сторінки не дозволяють запускати відео. Налаштування програми дуже прості, основний функціонал покликаний забезпечити комфорт і простоту веб-серфінгу.

 • Opera Mini для бюджетних гаджетів;
 • Opera для смартфонів і планшетів.

Chrome

Мабуть, найбільш використовуваний браузер для Андроїд пристроїв, вбудований в ОС за замовчуванням. Більшість гаджетів зараз мають встановлену версію вже з виробництва. Користувачеві при запуску є наступна картина.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Chrome вимогливий до ресурсів при роботі з декількома вкладками, що, втім, не сильно пригальмовує загальну працездатність пристрою. Все-таки він спочатку розроблявся для Android OS. Навігація здійснюється за допомогою повзунків, стандартний функціонал (той же зум 2-ма пальцями) – оглядач повторює оформлення свого десктопного “побратима”. Коректно працює з голосовим пошуком. Більше сказати про нього, мабуть, і нічого – він використовується практично всіма.

Простота експлуатації і стабільна робота робить його ідеальним варіантом для використання невибагливим користувачем. Зазвичай, виступає в якості заміни штатного веб-браузеру смартфону. У разі якщо ваш пристрій Андроїд не має встановленого Chrome (зазвичай це зустрічається у маловідомих виробників телефонів з вузькою локалізацією) ви завжди можете його встановити – телефон у будь-якому випадку буде працювати краще і швидше, ніж з передвстановленим.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Mozilla

Ще 1 популярний інтернет-браузер з довгою і непростою історією. Версія для ПК – Mozilla Firefox до цих пір користується величезною популярністю. Втім, останнім часом зростання потихеньку сходить на немає, зокрема, через припинення підтримки Flash популярними сервісами. Крім того, кілька останніх релізів цього веб-браузера помічені в неадекватному витрачання ресурсів.

Інтерфейс виглядає наступним чином.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Архаїчний вигляд програми і специфічні риси користувальницького інтерфейсу (властиві всім продуктам Firefox) подобаються не всім. Браузер відрізняється дуже великим набором функцій (та ж синхронізація з десктопної версією). Набір жестів для прокручування, можливість їх редагування-все це зробило б Мозиллу одним з найпопулярніших додатків-оглядачів, якщо б не громіздкість інтерфейсу, що ускладнює пошук і використання певної функції.

З споживанням ресурсів у додатки ситуація, звичайно, краща, ніж у браузера для ПК (пропорційно).

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

UC

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?Цей браузер для мобільних пристроїв, що розвивається паралельно з Opera (і створений приблизно в той же період). Дуже часто вже присутній на смартфонах китайського виробництва. Його ще називають “браузер-білка“. Інтерфейс дуже зручний, що з лишком компенсується оптимізацією роботи і швидкістю роботи.

Є можливість синхронізації з хмарним сховищами даних, зміни шрифтів і безліч інших параметрів користувача. У свій час навіть рекламувався на телеканалах. Відгуки користувачів про нього, як правило, позитивні. Займає середні позиції в рейтингу.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Orfox

Це браузер для роботи в мережі Onion. Свого роду – мобільна версія відомого Tor Browser.

Це не звичайний оглядач – Orfox використовується для анонімного переміщення ресурсів і роботи в мережі Tor. З його допомогою можна відкривати спеціалізовані ресурси, недоступні в звичайній мережі. У деяких випадках (при правильній збірці proxy) дозволяє обходити блокування ресурсів в інтернеті. Чимала кількість специфічних налаштувань забезпечує підвищену безпеку при завантаженні веб-сторінок.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Orfox вимогливий до ресурсів, але не в критичних обсягах. Користувацька панель так само не відрізняється особливим оформленням – все просто і лаконічно. Все – таки браузер не призначений для повсякденного використання. Він повністю безкоштовний.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Yandex

Браузер для Андроїд планшетів, поширився повсюдно кілька років тому. В якості інструменту для стиснення веб-даних використовується механізм аналогічний тому, що використовує Opera. Чималий інтерес викликає технологія захисту користувача Protect. Сайт, перед тим як його побачить власник пристрою на Android, буде перевірено на наявність вірусів, рекламних скриптів і іншої мішури, що заважає нормальному перегляду.

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Можна з упевненістю сказати, що Yandex працює практично без реклами. У разі якщо точкова блокування на сторінці не допомогла, додаток може і зовсім заборонити доступ до всього сайту. Яндекс очолює ТОП браузерів безпеки (після Orfox). Загальний інтерфейс програми нагадує комп’ютерну версію – приємні оку іконки панелі і не ріжуть око і сприймаються на інтуїтивному рівні. А ще є улюблена багатьма стрічка Дзен!

Кращий браузер для Андроїд 2017 року – який вибрати?

Інші популярні браузери

Перерахую ще кілька варіантів, які заслуговують уваги. Я перепробував всі оглядачі зі списку нижче, але загострювати увагу на конкретному ЗА не хочу. Краще Ви самі спробуєте і поділіться своєю думкою в коментарях:

 • CM Browser;
 • Puffin;
 • Dolphin;
 • Maxthon;
 • Boat-browser.

Підводячи підсумки, можна з упевненістю сказати, що всі перераховані вище браузери відмінно справляються зі своїм завданням. Якщо для вас в першу чергу важлива безпека – використовуйте Яндекс або Orfox. Останній, до речі сказати, не дуже зручний для постійного використання, так як безпека в цьому випадку доведена буквально до ідеалу – те ж автовідключення JavaScript сильно поміщає при прослуховуванні музики онлайн наприклад.

Якщо ж ви користуєтеся гаджетом з середнього або нижнього цінового сегмента – найкращим рішенням буде Opera адже вона невимоглива до ресурсів і працює навіть на найслабкіших смартфонах. У загальному рейтингу всі розглянуті програми знаходяться приблизно на одному рівні.

Кращий браузер для Андроїд 2017 ми з вами так не визначили, та це і не потрібно – є основні аспекти у статті, а визначити найбільш підходяще додаток кожен зможе собі сам.

З повагою, Віктор!