Як запустити материнську плату без кнопки

16

Будь-який комп’ютер запускається натисканням кнопки. Як правило, її розташовують на лицьовій стороні системного блоку. Тривала експлуатація може привести до виходу її з ладу, а ремонт не завжди доцільний або вигідний. Тому досвідчені користувачі знайшли спосіб запуску комп’ютера без кнопки, вдаючись до деяких хитрощів.

У цій статті буде розказано як запустити материнську плату без кнопки живлення, а також розглянуті конструктивні особливості розташування конекторів включення на різних материнських платах.

Як запустити материнську плату без кнопки

В середньому сучасні плати мають 9 посадочних штирьків на коннекторі підключення передньої панелі. Однак, в залежності від виробника, їх положення і число можуть змінюватися. Існує єдиний спосіб запустити плату без кнопки пуск : необхідно замкнути пару контактів (pin/штирьков) на материнській платі, що відповідають за старт системи.

Gigabyte

Відмінна риса плат виробника – відсутність штирів на 10, 12 і 13-й позиціях. На прикладі плати 970a-ds3p можна побачити, що панель підключення має 18-pin коннектор. В інструкції і на текстоліті плати він відзначений як f_panel . За старт системи відповідають штирі 6 і 8, саме їх необхідно замкнути для запуску комп’ютера.

Тепер ви знаєте як запустити материнську плату без кнопки включення на прикладі gigabyte. Давайте далі розглянемо інших виробників.

Msi

Плати від msi характеризуються стандартним розташуванням штирів для підключення кнопок живлення в 10-pin коннекторі з абревіатурою jfp1 . Відмінний приклад-msi b360 gaming plus. На ній 6 і 8 піни відповідають за запуск комп’ютера. При виході з ладу кнопки запуску замкніть їх пінцетом.

Asus

Трохи складніше все йде у asus. Їх плати відрізняє наявність 18-pin коннектора з маркуванням panel для підключення передньої панелі та інших елементів системи. У продуктах середнього сегмента виробник має ніжки живлення / перезавантаження переважно в нижньому ряду порту, з маркуванням pwrsw (pwr/ground) . Топові продукти, наприклад, asus tuf gaming b560-plus wifi характеризуються верхнім розміщенням цих елементів.

Asrock

Цим платам притаманні аскетизм в дизайні і 10-pin коннектор c маркуванням panel1 . На них, щоб подати живлення, слід знайти штирі з маркуванням pwrbtn .

biostar

Biostar використовує різні схеми підключення кнопки пуск на передній панелі. Наприклад, модель середнього цінового сегмента а32м2 має 16-pin коннектор panel1 . Штирями для замикання будуть елементи на 15-й і 16-й позиціях. Це обумовлено іншим розташуванням доріжок і маркування, на відміну від інших виробників.

інша картина буде при розгляді плати z590. Версія valkyrie має 10-pin коннектор panel1 , що незвично для продукту топової категорії. Ще більш оригінальним рішенням став джойстик ln2_sw , розташований в безпосередній близькості від коннектора і відповідає за завантаження комп’ютера при екстремально низьких температурах, аж до -130 градусів. Його необхідно використовувати при ультраразгон (наприклад, з рідким азотом), незалежно від способу запуску.

висновки

Таким чином, в статті було розглянуто як включити материнську плату без кнопки включення. У кожному конкретному випадку необхідно керуватися технічною документацією. Здійснювати подібну маніпуляцію необхідно, прибравши всі зайві кабелі і дотримуючись техніки безпеки. При старті комп’ютера уникайте контакту рук з корпусом системного блоку, відеокартою, процесорним кулером і іншими системами охолодження.