Google Play Services for Instant Apps – що це?

445

Доброго дня. Сьогодні хочу розповісти про відносно новому функціоналі Гугл Google Play Services for Instant Apps. Що це за «фішка», чи потрібна вона в телефоні, як правильно вимкнути/видалити, існує небезпека підчепити вірус? Питань багато, але всі вони будуть розглянуті в цьому огляді. Приступимо!

Якщо коротко описати призначення технології, то вона необхідна для спрощення процесу оплати послуг і товарів в інтернеті, без потреби в установці додаткового ПЗ на Ваш гаджет. Давайте розбиратися!

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Що таке Instant Apps?
  • Як підключити?
  • Усунення можливих проблем
  • Відео

Що таке Instant Apps?

Якщо перекласти дослівно це словосполучення, то отримаємо вираз – «програми з миттєвим запуском». Ми маємо справу з функціоналом операційної системи Андроїд, який дозволяє проглядати вміст з Гугл Плей до того, як Ви встановите його в пам’ять пристрою. Попередньо на смартфон скачується невеликий файл з оглядом функціональних можливостей програми або сервісу, Ви уважно переглядаєте контент і приймаєте рішення – завантажувати повну версію софта чи ні. Таким чином, Ви економите час і «дисковий простір, не забиваючи його прог, які згодом можуть виявитися марними.

АЛЕ, є обмеження! Не всі програми підтримують такий режим. Його реалізація і впровадження лягають на плечі розробників. Якщо вони створять адаптацію своєї утиліти з підтримкою програми Google Play Services for Instant Apps, то на сторінці завантаження в офіційному магазині Гугл Ви побачите спеціальну кнопку «Спробувати». На даний момент перелік не надто великий, але зарубіжні компанії активно впроваджують опцію свого ПО (Buzzfeed, Periscope, Wish).

Розглянемо приклад з Баззфид (новинний агреагтор).

  • Переходимо по посиланню і бачимо потрібну нам кнопку, що дозволяє протестувати програму до установки.

Google Play Services for Instant Apps – що це?

  • Після натискання запускається браузер з назвою та повідомленням про відкриття додатка без інсталяції. Можна почитати умови угоди або ж відразу вибрати «продовжити».

Google Play Services for Instant Apps – що це?

  • Через кілька секунд завантажиться попередня версія, вивчіть можливості софта. Якщо подобається, то вгорі натискаємо «Install» для скачування в пам’ять.

Google Play Services for Instant Apps – що це?

Як підключити?

Не на всіх моделях телефонів функціонал доступний за замовчуванням (присутній практично повсюдно, починаючи з версії Андроїд 6.0.

Google Play Services for Instant Apps завантажити з офіційних джерел не можна. Якщо знайдете в мережі подібні сайти – обходьте їх стороною, інакше підніміть вірус. Необхідна опція вбудована в Android і не може бути встановлена окремо (хіба що шляхом прошивки пристрою, але цей спосіб я не буду описувати).

А для включення можливості попереднього перегляду слід:

  • Зайти в «Налаштування» девайса;
  • Відкрити розділ «Google» – «Програми з миттєвим запуском» і активувати перемикач:

Google Play Services for Instant Apps – що це?

Тут же буде відображатися перелік софта, який ви вже дивилися раніше.

Усунення можливих проблем

Найчастіше користувачі скаржаться, що Instant Apps завантажені без дозволу власника телефону, прога сама запускається автоматично оновлюється – ніби живе своїм життям. На жаль, в Гугл вважають подібну поведінку цілком нормальним і природним. Тому, треба або змиритися, або відключити опцію (дивимося інструкцію вище).

Насправді, IA – це чергова щабель розвитку інтернету. Просто ми поки не звикли до подібного, воно викликає у нас відчуження. А вже дуже скоро для здійснення покупок в інтернет магазинах нам не потрібно буде заходити на сайт, довго шукати потрібний товар і проходити через кілька кроків реєстрації, оформлення замовлення. Досить буде скористатися Google Пошуком, щоб знайти продукт, і потім через Instant Apps відразу буде подгружаться сторінка з описом і кнопкою покупки від відповідного магазину.

Інстант Аппс є помічником та надає рекомендації, згідно користувальницьким інтересам, які деякими юзерами сприймаються як нав’язлива реклама. Звідси і неприязнь. Якщо це Вам не потрібно, просто зайдіть в налаштування, категорія «Google» і відключіть програми з миттєвим запуском.

Відео

Наостанок наочний ролик від Гугл

От і розібралися Google Play Services for Instant Apps що це таке, як активувати. Якщо залишилися питання – ласкаво прошу в коментарі.

З повагою, Віктор!