To Reboot Bootloader – що це таке Android

434

Доброго часу доби! Деякі користувачі операційної системи Андроїд знають, що в їх пристроях присутня можливість перезавантаження з подальшим входом в меню «Бутлоадер». Це дуже корисний функціонал доступний не на всіх апаратах, але дізнатися про нього варто. To Reboot Bootloader – що це таке Android, як користуватися – дізнаєтеся з цієї публікації.

Призначення Бутлоадер

Якщо описати функціонал коротко, то це якась подоба BIOS на комп’ютері. Тобто. Це свого роду проміжне стан, оболонка перед запуском повноцінної версії системи. Призначений для отримання доступу до режиму відновлення з наступним завантаженням нормального режиму роботи ОС. Це буває корисно, коли Андроїд з якихось причин був заблокований або злетіла прошивка. Виконавши команду «to Reboot Bootloader» (RtB), Ви зможете потрапити в меню, де будуть доступні дії по оновленню пз, зняття блокування.

Варто відзначити, що виробники мобільних пристроїв роблять всі спроби, щоб користувачі не могли встановлювати сторонні (неофіційні) прошивки. Але з застосуванням Бутлоалера реально обійти всі заборони. Це свого роду завантажувальний запис, з якої береться інформація про порядок запуску смартфона – які служби і апаратні складові повинні завантажуватися і включатися в роботу першими, а які – пізніше.

Володіючи подібним функціоналом, власники гаджетів можуть не просто міняти версію операційної системи, але і видаляти будь-які встановлені додатки, активувати root доступ, скидати настройки до заводських і не тільки.

Варто відзначити, що опція «to Reboot Bootloader» доступна не для кожної моделі, і зовнішній вигляд меню може істотно відрізнятися.

До речі, якщо на апараті відкритий Рут-доступ, то немає необхідності заходити в режим Рекавері для RtB. Досить скористатися безкоштовною утилітою Holo Reboot.

To Reboot Bootloader – що це таке Android

Ще одним плюсом Бутлоадер є можливість усунення програмних збоїв. Це корисно, коли Ви рідко перезапускаєте систему (а робити це бажано хоча б раз в тиждень). Також, опція допоможе усунути віруси у вигляді неудаляемого софта або спливаючої реклами Android.

Напевно, Ви вже заплуталися в теорії і хотіли б перейти до практичної частини. Зараз все буде!

Основи використання to Reboot bootloader

Що це значить – я розповів вище. А тепер – важливі рекомендації:

  • Все, що Ви робите в Бутлоадер (головному завантажувачі Андроїд) – виконуйте на свій страх і ризик. Я не несу ніякої відповідальності за проблеми, що виникають в процесі маніпуляцій. Ймовірність виходу пристрою з ладу досить висока, якщо зробити некоректні операції;
  • Ризик втрати даних теж немаленький. Бажано завчасно створювати резервні копії на інших носіях. Інакше можна при спробі розблокувати телефон за допомогою RtB втратити важливу інформацію.

Запуск оболонки слід виконувати, коли смартфон вимкнений. Далі одночасно затискаємо і утримуємо дві клавіші – Power (Живлення, Вкл/Викл) і Гучність вниз. Для Самсунг кнопка управління звуком може бути замінена на Home.

To Reboot Bootloader – що це таке Android

Таким чином, ми опиняємося в Рекавері меню, звідки і переходимо в RtB:

To Reboot Bootloader – що це таке Android

Даний спосіб працює практично на будь-яких моделях, незалежно від виробника (ось тільки зовнішній вигляд може відрізнятися. На скріншоті вище – приклад на HTC).

Є і другий варіант. Якщо у Вас розблоковано режим розробника (Розробників Mode), то можна при включеному апараті відкрити «Розширені налаштування» – «Для розробників» і активувати «Заводську розблокування» (актуально для Android 5 і вище):

To Reboot Bootloader – що це таке Android

Потім затискаємо кнопку живлення, вибираємо «Перезавантаження» і повинні з’явиться режими, серед яких є і Бутлоадер.

Зверніть увагу, що в цій статті я не заглиблювався в особливості прошивки і просунутого застосування описуваного функціоналу. Справа в тому, що кожна ситуація індивідуальна, і радити щось одне – це неправильний підхід. Я повідав to Reboot Bootloader – що це таке Android, а якщо захочете дізнатися конкретно по своєму смартфону (що робиться), то рекомендую відвідати самий авторитетний форум 4PDA.

З повагою, Віктор!