Google Files Go – що це за програма, як завантажити, користуватися?

429

Доброго дня. У листопаді 2017 року компанія Google додала в Play Market своє чергове додаток Google Files Go – що це за програма, потрібна вона на телефоні Андроїд? Зараз дізнаєтеся про всі можливості утиліти, спрямованої на роботу з файлами.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Що за додаток Файлс Гоу?
  • Як користуватися Files Go?
  • Провідник Files Go
  • Відео

Що за додаток Файлс Гоу?

У мережі вже можна знайти масу оглядів з цього приводу. Але єдиної думки – для чого потрібно це ПО – немає. Одні видання вказують, що це новий файловий менеджер. Інші джерела запевняють нас, що ми маємо справу з крутим софтом для очищення пам’яті від сміття.

Насправді, Google Files Go, скачати який можете за посиланням, є комплексним інструментом, здатним як видаляти непотрібні елементи (кеш системи, браузерів), так і надавати користувачам можливість керування даними. Хоча останній функціонал поки що розвинений не дуже сильно (якщо порівнювати з тим же ES Провідником), але і судити строго не варто, оскільки на момент написання статті (20 листопада 2017 року) програма перебувала в стадії Beta. Тобто, софт поки в розробці, але вже можна качати і тестувати його, залишати відгуки.

Як користуватися Files Go?

Після установки і першого запуску Вас зустріне простенький інтерфейс, який поки що не на 100% русифікований (не забуваємо про Бета-версії), але і цього достатньо для розуміння.

Як бачите, знизу є дві вкладки (можливо пізніше їх стане більше). За замовчуванням ми потрапляємо в «Сховище», де показаний обсяг використаної пам’яті мобільного пристрою (як внутрішньої, так і зовнішньої microSD). Велику частину вікна займають поради по очищенню.

Але якщо сміття немає, то рекомендації відображатися не будуть.

Натиснувши на поради, перейдемо до детального параметрами, де розташовуються інструменти по видаленню:

  • Кеша програм;
  • Софта, який Ви вже давно не запускали на своєму смартфоні;
  • Медіа контенту, одержуваного/відправляється допомогою месенджерів, соціальних мереж (фото, відео);
  • Файлів, що знаходяться в каталозі Завантаження (Download), які після скачування і певних маніпуляцій можуть виявитися непотрібними;
  • Повторюваних елементів (дублікатів).

Що мені сподобалося? По кожній дії є попередній перегляд з можливістю вибору. Деякі файли можна видалити, інші – залишити.

Google Files Go – що це за програма, як завантажити, користуватися?

До речі, багато аналоги не володіють таким функціоналом – зазвичай вони пропонують очистити відразу все.

Провідник Files Go

З оптимізацією розібралися, тепер перейдемо до управління файловою системою. Переходимо знизу на відповідну вкладку і бачимо таку картину:

Google Files Go – що це за програма, як завантажити, користуватися?

Весь вміст пам’яті поділяється на категорії. Це дуже зручно, наприклад, якщо ми хочемо переглянути тільки документи. Коли виводиться переліку об’єктів, можемо сортувати його за типом, розміром, датою. Крім того, замість відображення списком можемо вибрати показ у вигляді значків. Тривале натискання на файлі відкриває контекстне меню з додатковими діями – вибір, копіювання, переміщення, перейменування, видалення, перегляд властивостей:

Google Files Go – що це за програма, як завантажити, користуватися?

Загалом, нічого особливого і унікального. Давайте краще заглянемо в налаштування Google Files Go, може, там знайдемо чого цікавого. Нам відразу ж «тикають» в обличчя параметрами виведення повідомлень.

Google Files Go – що це за програма, як завантажити, користуватися?

Досить потрібна річ, оскільки багато користувачів забувають самостійно чистити сміття, а потім панікують на форумах – «Куди дівається місце в пам’яті Android пристрою?». А от коли в області сповіщень з’явиться повідомлення про необхідність видалити непотріб, то власник гаджета, імовірно, відбудеться рекомендацій Файлс Гоу.

Як я вже говорив, оптимізатор + менеджер від Гугл поки сируватий, але якщо за розробку взялася настільки авторитетна компанія, то з часом ми отримаємо якісне рішення для очищення системи Андроїд (яка, до речі, дуже швидко засмічується при активному користуванні браузером, соціальними мережами і месенджера).

Відео

Google Files Go – що це за програма розібралися. Впевнений, що скоро це рішення стане вбудованим у всі нові смартфони і планшети з ОС Android. Такий хід був би досить обґрунтованим і прийнятним, оскільки встановлювати сторонній софт не завжди хочеться маси реклами і занадто анімованого інтерфейсу. А це створює чималу навантаження на ресурси девайса.

Пропоную прямо зараз скачати новий оптимізатор і поділитися в коментарях своїми враженнями від експлуатації.

З повагою, Віктор!

Вам допомогло? Поділіться з друзями – допоможіть і нам!
Facebook Twitter В закладки Вконтакте Google+