Будь Android програми незаконно стежать за нами

361

Компанія Exodus Privacy провела дослідження і виявила, що майже 75% найбільш популярних Android-програм стежать за своїми користувачами за допомогою сторонніх сервісів. Подробиці – далі.

У зв’язку з цим, група вчених з центру конфіденційності при Єльському університеті звернулася до компанії Gooole і всім розробникам з проханням “забезпечити прозорість та максимальний рівень безпеки користувачів”.

Варто відзначити, що в ході дослідження Exodus Privacy було протестовано понад 100 популярних програм для операційної системи Андроїд. Метою процедури було виявлення “замаскованих” механізмів спостереження за власниками гаджетів для визначення точного місця розташування.

Згідно зі звітом, подібні алгоритми виявлено у 73 додатках, серед яких виявилися такі сервіси, як Uber, Spotify, Tinder і OKCupid. Перераховані утиліти задіють службу стеження Crashlytics, яка розроблена в Google для аналізу збоїв в роботі софту. Але, крім цього, Crashlytics може запросто відслідковувати переміщення людини, визначати які місця він відвідує найчастіше. А це не зовсім законно, як Ви розумієте.

Інші проги ретельно приховували механізм FidZup, який надсилає інформацію про користувача. Виявити його виявилося складніше всього. Крім цього деякі утиліти “співпрацювали” і з іншими маловідомими і поки невивченими трэкерами.

Експерти також не виключають подібної ситуації на iOS, оскільки одні і ті ж програми розповсюджуються як через Google Play, так і AppStore.

Будь Android програми незаконно стежать за нами