Навушники: як правильно підібрати потрібні і не промахнутися з вибором?

299

Музика стала невід’ємною частиною нашого життя, і з розвитком технологій ми маємо все більше і більше можливостей насолоджуватися їй завжди, де б ми не знаходилися. Мабуть, найпопулярнішим девайсом, що надає такий шанс, є навушники.

Однак, зважаючи на те, що подібні технології зробили крок в своєму розвитку дуже далеко, на ринку зараз сотні виробників і моделей різних дизайнів і з різним набором характеристик. Саме тому вибір навушників найчастіше виявляється справжньою головоломкою: які навушники вибрати?

Більш того, не всі торгові точки електроніки надають своїм покупцям якісний товар. Про “розумних” ціни в таких випадках говорити не доводиться.

Так як не викинути гроші на вітер і підібрати саме той вид навушників, який буде радувати вас в будь-якій точці планети? Відповідь на ці та інші питання ви знайдете в нашій статті. Поїхали!

Які ж бувають навушники?

 

Вкладиші або вставні

Незважаючи на те, що даний тип навушників майже що вийшов з моди, у свій час він був самим популярним, навіть маючи таку незручність (стосувалося всіх моделей), як особливість форми і розмірів, з-за якої вони часто випадали з вушних раковин. До мінусів можна віднести порівняно низька якість басів, що, мабуть, є самим великим недоліком моделей такого типу.

 

Внутрішньоканальні або вакуумні (“пробки” або “затички”)

Найпоширеніший тип навушників. В основному він використовується поза домом: під час прогулянок на вулиці, в тренажерному залі і т. д. Від першого виду відрізняється кращою якістю звуку, а також забезпечує повну ізоляцію від сторонніх зовнішніх шумів. Останнє, на жаль, є і їх головним мінусом: йдучи по вулиці в таких навушниках, дуже важко бути напоготові і дотримуватися обережності, як важко і регулювати для себе норму допустимої гучності в них.

Важливо: Постійне носіння таких «затичок» і прослуховування музики (найчастіше) на високій гучності надає найбільш сприятливий вплив на ваш слух. Спершу ви почнете з середнього рівня гучності, а потім по закінченні певного часу самі не помітите, як наблизитеся до критичної позначки на «бегунке» гучності в вашому смартфоні або Mp3-плеєрі, і це виявиться для вас цілком прийнятним. Саме тому з «пробками» вам час від часу доведеться прощатися з улюбленими композиціями і давати вашому слухового апарату відпочинок. В ім’я безпеки і здоров’я, друзі.

 

Накладні

Назва говорить сама за себе: такі навушники буквально «накладаються» на вуха в тому сенсі, що прилягають до них. Їх безумовним плюсом є гарна якість звуку (найбільше це відчутно при повній тиші навколо вас), а також кріплення, що повторюють форму вух. Останнє дозволяє цього гаджета не спадати при різких рухах (стрибках, стрибках, бігу), тому даний тип навушників став улюбленим у спортсменів і людей, які займаються активним відпочинком.

Що стосується звукоізоляції, тут вона набагато гірше, ніж в навушниках з повним блокуванням вушних каналів. Чутність сторонніх звуків вам гарантована, але оскільки це також питання вашої безпеки, то все дуже навіть непогано.

Ціна накладних навушників коливається в межах 1-3 тис. рублів.

 

Повнорозмірні (моніторні)

Цей тип навушників повністю охоплює вуха. З-за цього у них хороша звукоізоляція і, відповідно, якість відтвореного звуку, оскільки в них ви можете розпізнати повну музичну картину завдяки щільному приляганню до голови і повного обхвату вух круглими м’якими амбушюрами. Моніторні навушники відмінно підійдуть працівникові звукозаписної студії (в основному, звукорежисеру), меломанам, люблячим скоротати час вдома за прослуховуванням улюбленого альбому у всіх його барвах, а також завзятим ігроманам і любителям комп’ютерних ігор.

Ціна таких навушників може досягати і тисячу, і навіть 5 тис. рублів. Все залежить від виробника: скажімо, навушники від Sony, JBL або Samsung можуть обійтися вам в 2-3 тисячі.

Так які брати?

Тепер ви дізналися, дорогі друзі, які види навушників існують і які у кожного з них провідні характеристики. Підведемо невеликий підсумок і дамо, нарешті, поради, які навушники брати:

  • Для прогулянок на вулиці і занять спортом вам підійдуть навушники накладного типу, оскільки дозволяють в повній мірі насолодитися звуком, а також пам’ятати про вашу безпеку.
  • Для усамітнення під час поїздки в автобусі, в галасливій компанії або дому вибирайте “пробки” і “затички”, т. к. вони повністю виключають наявність сторонніх шумів.
  • Для роботи, де вкрай важлива якість звуку, або для комп’ютерних ігор, де вам важливо чути кожен крок наближення ворога, сміливо зупиняйте свій погляд на повнорозмірних девайсах.

Дотримуйтесь наших порад і не помилитеся! Удачі!

Джерело: http://ipguard.org.ua/