Android System WebView – що це за програма, можна видалити?

433

Доброго дня. Нерідко в переліку програм, встановлених на Андроїд пристроях можна зустріти Android System WebView. Що це за програма, для чого потрібна та чи можна видаляти – дізнаєтеся з цієї публікації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Огляд програми ASWV
  • Як працює ASW?
 • Android System WebView можна видалити?

Огляд програми ASWV

Мова йде про розробку компанії Google, яка покликана спростити процес перегляду веб-вмісту всередині різного софту, без необхідності запуску браузера. Наприклад, якщо Ви перегортаєте стрічку в додатку Facebook або Вконтакте і бачите цікавий пост з посилань, при кліці на ньому відбувається відкриття внутрішнього вікна з контентом веб-сторінки. Це досить зручно, оскільки заощаджується час і системні ресурси, потрібні для запуску «зовнішнього» браузера. Так і заряд акумулятора витрачається значно менше, оскільки не потрібно задіяти додаткове ПЗ.

Для чого потрібен Android System WebView – думаю зрозуміло. На жаль, він присутній не на всіх моделях телефонів з операційною системою Android, а лише у версіях 4.2.2 і вище. У більшості випадків, сервіс працює без нарікань і помилок, його не потрібно завантажувати окремо – він є встановленим.

Але, якщо на Вашому пристрої немає зазначеного софту, то можна запросто завантажити Android System WebView з офіційного магазину Google:

Android System WebView – що це за програма, можна видалити?

Якщо маєте намір користуватися утилітою, то слід регулярно перевіряти наявність оновлень і встановлювати їх, щоб своєчасно усувати помилки розробників і «дірки» в безпеці. Це дозволить уникнути небажаного проникнення зловмисників, що тягне за собою шпигунство, крадіжки особистих даних і злом акаунтів.

Як працює ASW?

Згідно відгуками експертів, які програму на різних пристроях, в деяких випадках відзначається підвищене споживання ресурсів процесора, оперативної пам’яті і батареї. На малопотужних гаджетах навіть помітно знижується продуктивність, система починає «гальмувати». Проблема не актуальна для останніх версій Android. А ось «четвірка» перестала підтримуватися творцями, оновлення для неї не випускаються, що негативно позначається на відгуках користувачів.

З цього випливає, що використовувати ASWV рекомендується виключно на гаджетах, випущених після 2015 року, з Android не нижче 5.0. У протилежному випадку, Ви ризикуєте стати жертвами хакерів, які використовують самі дрібні уразливості в коді для проникнення в пам’ять девайсів.

Android System WebView – що це за програма, можна видалити?

До речі, багатьох цікавить – як включити просмотрищик веб-контенту? Відповідь гранично проста: досить завантажити, встановити його. Активація відбувається в автоматичному режимі. Хоча, ще може знадобитися включення у налаштуваннях конкретних додатків. Наприклад, у Facebook Lite є опція «Використовувати внутрішній браузер». Якщо вона неактивна, то при переході по зовнішньому посиланню буде відкриватися Google Chrome, UCweb або будь-який інший браузер, встановлений Вами.

 • Pagefile.sys що за файл, як його перенести на інший диск
 • COM Surrogate: що це за процес, чому вантажить систему
 • Навіщо потрібен ASUS Giftbox і як його видалити?
 • Ethash що це за тека з вірусами?
 • WinPcap — що це за програма і чи потрібна вона Вам

Android System WebView можна видалити?

Ні відключати, не видаляти цей сервіс я Вам не рекомендую. Оскільки без нього ряд додатків не зможе повноцінно працювати. І мова не тільки про клієнтів соціальних мереж. Я не буду перераховувати все, але перестануть працювати утиліти, пов’язані з погодою, деякі месенджери і т. д.

Повністю позбавитися від системного компонента реально лише за наявності прав root, хоча зупинити його можна і в настройках програми. Зазначу, що такі дії загрожують виникненням помилок, збоїв в роботі пристрою – аж до «вічного перезапуску».

Але що робити, якщо видалити захотілося, а потім почали проявлятися «глюки», або ж навіть без зачистки Ви зіткнулися з проблемами ASWV? У такому випадку слід діяти за стандартною схемою (актуальна практично для будь-якого Андроїд З):

 • Йдемо в настройки. Потім відкриваємо перелік додатків і знаходимо те, яке згадується в повідомленні про помилку.
 • Тапа по ньому для відкриття вікна параметрів. Потім зупиняємо його за допомогою відповідної кнопки, далі видаляємо всі оновлення, очищаємо дані. Робити все потрібно саме в такій послідовності:

Android System WebView – що це за програма, можна видалити?

Тепер Ви знаєте Android System WebView що це за програма, для чого потрібний компонент і чому його ні в якому разі не можна видаляти. Рекомендую при виникненні спірних ситуацій або додаткових питань обов’язково залишати коментарі під цим оглядом. Постараюся оперативно зреагувати на всі Ваші звернення.

З повагою, Віктор!