Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

657

Доброго дня. Сьогодні хочу торкнутися дуже актуальну для власників мобільних пристроїв тему – як прибрати рекламу на Андроїд, яка вискакує сама по собі на весь екран в додатках або на робочому столі. Способів багато, матеріал великий – так що запасайтеся терпінням і приступайте до розгляду інструкції. Буде багато тексту і відео (на випадок, якщо читати не хочеться).

Я прекрасно розумію, що реклама – це двигун торгівлі, і таким чином деякі компанії заробляють на користувачах. Але коли це переходить за всі мислимі рамки, то хочеться скоріше позбутися від настирливих оголошень. Одна справа, коли розробники пропонують придбати ліцензію на гру/програму для усунення реклами, і зовсім інша – коли на Андроїд постійно вискакує реклама.

Переходимо до практичної частини.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Використовуємо додаток Adblock Plus
 • Як прибрати рекламу з телефону Android з застосуванням AdAway
 • Редагування Hosts файлу
 • Включаємо фільтрацію на маршрутизаторі
 • Як прибрати рекламу на робочому столі від Play Market
 • Блокування реклами Android на Ютубі
 • Віруси-дзвонилки і заставки

Використовуємо додаток Adblock Plus

Впевнений, багато хто з Вас чули про це інструмент, який активно використовується в настільних браузерах у вигляді однойменного розширення. Воно дозволяє блокувати рекламні матеріали на всіх (або обраних) сторінках. Це значно прискорює завантаження сайтів, знижує енергоспоживання і споживання ресурсів, що актуально для ноутбуків, смартфонів, планшетів.

Все перераховане характерно і для Android версії AdBlock. Як Ви розумієте, програма завдає шкоди багатьом розробникам, тому її свого часу прибрали з офіційного Google Play маркету. Але можна завантажити інсталяційний APK файл з сайту АдБлок.

Зверніть увагу, що є версії не тільки Android, але і інші існуючі операційні системи.

Як прибрати спливаючу рекламу на Андроїд в додатках?

 • Якщо запуск завантаженого файлу блокується Google, то необхідно в налаштуваннях смартфона/планшета активувати «Установку з невідомих джерел». Робиться це в налаштуваннях – розділ «Безпека»:

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

 • У відповідь на попередження про небезпеку такого діяння натискаємо «Так»;
 • Тепер установка пройде з відсутністю яких-небудь обмежень. Зверніть увагу, що AdBlock може працювати навіть без рут прав. Але якщо кореневий сертифікат встановлений, то при першому запуску софта Вас попросять надати root-права для АдБлок. У зворотному випадку буде потрібно деяка первісна настройка-запускаємо «вікон», і в розширених налаштуваннях активуємо фільтрацію, автозапуск:

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

 • Якщо з’являється повідомлення про неможливість внесення змін в параметри proxy, варто тапнути по «Налаштування» і перейти до опцій WIFI;
 • Коли відобразиться список доступних бездротових мереж, знайдіть і утримуйте палець на ній поки не з’явиться меню. У ньому слід вибрати «Змінити» і в наступному вікні активувати перемикач для ручного введення даних:

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

 • Слід прописати ім’я з’єднання – «localhost», порт – 2020. Після збереження змін Адблок запрацює повноцінно. Але якщо потрібно буде відключити його, то знову повертаємося до параметрів мережі і вибираємо параметри «За замовчуванням».

Для додаткового захисту можна встановити відповідне розширення в мобільному браузері Firefox (якщо використовуєте саме його). Воно буде працювати тільки в браузері, приховуючи всю рекламу переглядаються на сайтах. Потрібно розуміти, що в інших додатках це не спрацює. Непоганим рішенням є і Opera, в налаштуваннях якої можна активувати блокування.

Як прибрати рекламу з телефону Android з застосуванням AdAway

Непоганою альтернативою ЭдБлок є програма Adaway, яка вміє прибирати надоледливые банери звідусіль – в іграх, на головному екрані Android, інтернет-браузерах. На відміну від описаного вище рішення, на місці усунених оголошень не показується порожній блок – корисний контент підтягується на його місце.

Для роботи утиліти обов’язково наявність root прав! Качати краще з офіційного ресурсу, без посередників і вірусів.

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

Щоб софт почав функціонувати повноцінно, слід натиснути на кнопку завантаження файлів, після чого відбудеться додавання в системний список ХОСТ-серверів, з яких починається показ банерів.

Як по мені – це кращий блокувальник реклами для Андроїд.

Редагування Hosts файлу

Якщо не хочете встановлювати проги, то можна обійтися іншими рішеннями. Розглянемо найбільш популярні.

Перший метод припускає наявність Root сертифіката, встановленого в системі.

 • Завантажте на комп’ютер документ з переліком посилань на блокуються адреси:

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі
Завантажити: Hosts для Android
Завантажено: 14, розмір: 0, дата: 14.Лис.2017

 • Розпакуйте отриманий архів, підключіть мобільний телефон до ПК за допомогою кабелю та скопіюйте «hosts» в пам’ять пристрою;
 • Тепер на телефоні відкрийте файловий менеджер (рекомендую Root Explorer), знайдіть стандартний елемент hosts по одному з шляхів:

/ etc
/ system / etc

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

 • Виконайте заміну зберігається всередині файлу на той, який Ви перемістили з ПК.

От і все! В ідеалі перезавантажити Android (вимкнути / увімкнути пристрій) для вступу змін в силу.

Недолік цього методу полягає в тому, що розробники постійно змінюють адреси серверів, і через деякий час оголошення можуть знову з’явитися.

Включаємо фільтрацію на маршрутизаторі

Якщо Ви підключаєтеся до інтернету вдома чи на роботі) по Wifi, можна в настройках роутера відшукати параметри фільтрації доменів (URL) та внести в список заблокованих сервера. Наприклад, заборона показу банерів Гугл можливий завдяки додаванню в перелік фільтра посилання «googleads.g.doubleclick.net». Ось приклад у випадку з D-Link:

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

Заняття не найприємніше, багато ручної роботи, потрібно постійно шукати і вказувати оновлені адреси.

Корисний контент:

 • Як відновити видалені фотографії, повідомлення, контакти на iPhone?
 • Як на Youtube com activate ввести код з телевізора?
 • Як написати самому собі в ВК 2017 — нові способи і відео
 • Як в Опері включити режим Турбо на комп’ютері
 • Кращий навігатор для Андроїд 2017 по Росії без інтернету

Як прибрати рекламу на робочому столі від Play Market

Зазвичай таке явище спостерігається після встановлення певного софту. У моєму випадку це був додаток KingoRoot для отримання рут прав на планшет Lenovo. При включенні інтернету постійно вискакує напівпрозорий блок на весь екран, а в правому верхньому куті є кнопка закриття з таймером (Close Ad).

Найгірше, що реклама з’являється в самий несподіваний момент, і можна випадково кликнути по ній, після чого відразу ж запускається Google Play для скачування непотрібної програми. Так можна і підчепити вірус, незважаючи на те, що Гугл Плей тепер ретельно перевіряє всі файли.

Найголовніше в таких випадках – не панікувати! Досить видалити додаток, після установки якого помітили подібні прояви. А можна скористатися двома утилітами:

 • AirPush Detector або AdGuard (без root);
 • Adfree АПК (рут необхідний)

Наочна демонстрація доступна в наступні відео:

Блокування реклами Android на Ютубі

Якщо хочете дивитися відео без банерів і преролів на Youtube, то на допомогу приходить інструмент Xposed Framework, який доступний тільки для смартфонів з встановленим кореневим сертифікатом ROOT.

Повна інформація за цим рішенням + посилання для різних версій Android доступні тут. А ось і відео по темі:

Віруси-дзвонилки і заставки

Нерідкі випадки, коли відразу після закінчення дзвінка, зарядного пристрою, зняття з блокування відразу ж вискакує банер. Найчастіше це викликано стороннім лаунчер, який Ви встановили. Таке було у мене після інсталяції Launcher 3.

Але можливо і проникнення шкідливого скрипта в систему. Як видалити вірусну рекламу на Андроїд? Досить встановити будь-який з антивірусів для Android. Рекомендую DrWeb, який визнано найкращим в 2017 році на ряду з Касперським.

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

Оптимальним рішенням стане видалення того софта, після скачування якого почалося прояв дефекту.

Якщо ж нічого не допомагає, то варто виконати повний скидання налаштувань через меню:

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

В крайньому випадку – скористайтесь Recovery (Рекавері), виконавши команду Wipe Data / Factory Reset:

Як прибрати рекламу на Андроїд в додатках і на робочому столі

Хотілося б вірити, що моя інструкція, як прибрати рекламу на Андроїд, яка вискакує сама по собі, допомогла Вам. Чекаю відгуки по темі.

З повагою, Віктор!