Аналітики вважають, що нова стратегія idm 2.0 потягне intel на дно

18

З моменту публікації корпорацією intel квартального звіту минулої п’ятниці її акції безперервно знижуються в ціні, нехай і не такими високими темпами, як в перший день. Курс встиг знизитися більш ніж на 12 %, виною всьому стурбованість інвесторів завищеними очікуваннями керівництва intel від реалізації стратегії idm 2.0 на найближчі роки.

Джерело зображення: intel

Нагадаємо, що тільки в наступному році intel належить понести капітальні витрати в розмірі $25-28 млрд, а всього «технологічний бліцкриг» розрахований на два–три роки, після закінчення яких компанія сподівається повернути собі не тільки лідерство в літографії, але і звичну норму прибутку, що перевищує 50 %. Як пояснюють аналітики bmo capital partners, найбільше їх бентежить впевненість intel в здатності збільшувати виручку на 10-12% на рік в найближчі п’ять років. Історичні дані говорять про те, що приріст виручки intel до подібної величини наблизився всього один раз за попередні десять років. Середнє ж значення темпів приросту виручки не перевищувало 6 % на рік на п’ятирічному інтервалі і 4% на рік на десятирічному.

Вільного грошового потоку intel, як вважають аналітики, не вистачить не тільки на реалізацію інвестиційної стратегії в рамках концепції idm 2.0, але і на виплату дивідендів в запланованому обсязі. Експерти morgan stanley знизили прогноз по курсу акцій intel до $55, посилаючись на зростання постійних витрат компанії, солідарність з ними висловили аналітики mizuho. Нарешті, представники bmo вважають, що справедливим рівнем для курсу акцій intel є відмітка $52 за штуку.