Як вибрати гироскутер

309

У літній час всі ми любимо гуляти в парках. Деякі люди просто походжають по тінистих алеях, інші ж воліють скейтборд, велосипеди, самокати або роликові ковзани. І самий модний у наш час транспорт – гироскутер.

На ринку зараз представлена велика кількість видів подібної техніки. У них різні дизайнерські рішення, рівень потужності, розміри, вартість. Існують критерії, на які слід звернути увагу, вибираючи агрегат. Ми спробуємо разом розібратися, що потрібно знати, щоб без проблем вибрати гироскутер дитині або дорослому.

Хто виробляє

Сучасні гироскутеры випускають багато країн, але найбільш відома техніка китайського та американського виробництва. Вартість «американців» вдвічі-втричі вище, хоча за характеристиками китайські моделі їм ні в чому не поступаються. Крім того, потрібно пам’ятати про те, що на нинішньому етапі розвитку глобальної економіки величезна кількість фірм із США займаються виробничою діяльністю саме в Піднебесній.

Якщо для вас фактор ціни має велике значення, то варто вибирати китайські моделі. Перш ніж купувати техніку, треба ознайомитися в Мережі з відгуками про даному обладнанні. Деякі виробники прагнуть до економії на матеріалах, з-за цього зменшується рівень надійності, час експлуатації. Інші компанії за тією ж ціною роблять продукт високої якості, який можна порівняти з американськими аналогами. Можна відзначити W_motion, Hover bot, HIPER, Zaxboard.

Де купувати

Краще всього звертатися до офіційних представників виробника. Треба вивчити сертифікати якості, дізнатися все про гарантійному обслуговуванні. Не можна прагнути до економії, реагуючи на пропозиції, в яких дуже низька ціна.

Пам’ятайте, що це часто означає, що ви витратите більше в майбутньому. Якщо відсутня гарантія, техпідтримка, не пропонуються запчастини, то купувати таку техніку не слід.

Фактор ціни

Найпростіші моделі коштують приблизно 150 доларів. При цьому є й досить дорога техніка, ціна якої перевищує тисячу доларів. За словами експертів, варто вибирати надійні, якісні моделі, у яких хороша ремонтопридатність.

Їх вартість становить три-чотири сотні доларів. Можна придбати китайські гироскутеры на таких сайтах, як AliExpress. Це відмінна можливість для економії, однак у цьому випадку гарантія відсутня.

Корпусні матеріали гироскутеров

Якість матеріалу, який використовується в гироскутере є фактором його надійності, тривалості використання. Моделі з металу – це велика рідкість, вони коштують чимало. Як правило, на ринку пропонується техніка з рамою із сталі і пластиковим корпусом. Її перевагою є гумові накладки, бампери, які потрібні для захисту корпусу.

При виборі моделі треба витратити час на перевірку увагу якості збірки. Не може йти мови про наявність:- щілин;- люфтів;- інших дефектів.Не можна, щоб всередині щось постукивало, поскрипывало. Гироскутер повинен відчуватися як монолітний агрегат.

Добре, якщо в моделі є волого і пилезахисний система. При цьому можна легко кататися в дощовий день, не звертаючи уваги на калюжі.

Діаметр колеса гироскутера

В техніки для дітей колеса мають діаметр чотири дюйми. Дорослі можуть кататися на техніці з середніми і великими колесами (від шести до десяти дюймів). В цьому випадку досягається висока швидкість, гарантуються хороші показники по прохідності. На гироскутере можна долати бруд, пісок, снігові і гравійні доріжки.

Діаметр коліс – це фактор кліренсу і найбільшого кута нахилу бази. Від діаметра буде залежати, наскільки легко модель зможе проходити по похилих поверхнях, пропускаючи купини.

Вибір типу колеса гироскутера

Безкамерні колеса використовуються в невеликих, легких моделях. Ними можна користуватися щодня в міських умовах. У коліс такого типу більш висока твердість. Якщо ж кататися на них по нерівному асфальту, то буде виникати сильна тряска, про це треба пам’ятати.

У моделях десятидюймовых застосовуються надувні гумові колеса. Такий варіант є більш масивним, але він зручніше, так як забезпечує якісну амортизацію і прохідність.

Бонусні можливості

Моделі можуть додатково оснащуватися колонками Bluetooth, дистанційним пультом управління, сигналізацією, підсвічуванням LED, габаритними вогнями, іноді може підтримуватися швидка зарядка обладнання. Зрозуміло, будь-бонус – це підвищення вартості. Обов’язково порівнюйте моделі з даної властивості.

Показник пробігу

Гироскутер проїжджає до сорока кілометрів без зарядки акумулятора. Краще всього купувати техніку, яка розрахована, як мінімум, на двадцять кілометрів пробігу. Це цілком нормальний показник. Ємність батареї становить близько 4400 mah, її вистачає на двадцять кілометрів.

Рівень швидкості

Гироскутер розганяється до двадцяти кілометрів на годину. Пов’язана така невисока швидкість з тим, що конструкція агрегату є не дуже стабільною. Дуже високий ризик падіння, отримання травми.

Рівень максимального навантаження

Відомо, що вага, з яким справляється гироскутер, можна порівнювати з показниками для велосипеда і скейтборда. Він сягає ста двадцяти – сто п’ятдесят кіло. Найбільш вразливою частиною агрегату є шарнірне з’єднання по центру. Це справжня «ахіллесова п’ята» китайської техніки, з-за якої виникає необхідність рівномірного розподілу ваги.

Показник потужності мотора

Двигуни розташовуються поруч з колесами. Звертайте увагу на те, як виробником вказується потужність. Вона може бути сумарної або окремої. Якщо двигун має потужність 350 ват, то модель розвиває відмінну швидкість, справляється з різними перешкодами. Якщо потужність менше, то користування може бути дискомфортним.

Показник часу зарядки

Як правило, гироборды оснащуються акумуляторами, що заряджаються протягом двох-трьох годин. У моделей, що підтримують швидку зарядку, даний показник зменшується втричі.

Найчастіше на техніці не вказується, якими акумуляторами обладнуються моделі, тому є ризик. Наприклад, при наявності хорошого фірмового акумулятора від Соні все буде працювати як годинник. Якщо ж мова йде про батареях від сумнівних фірмочок, то в цьому випадку відбувається швидка втрата максимального обсягу. Якість АКБ – важливий фактор вибору скутера.

Властивості електроніки

Краще всього, щоб електроніка мала три плати. У трехплатной системі є окремий контролер електродвигунів, дві плати стабілізаційних датчиків, розташовані поруч з колесами. Подібні агрегати володіють відмінною надійністю, ефективністю, довговічністю.

Вага обладнання

Моделі, розраховані на дорослу людину, важать вісім-шістнадцять кіло. На вагу впливає акумулятор, електронна система, а також матеріали корпусу (пластикові, алюмінієві тощо). Зрозуміло, якщо ви хочете користуватися гироскутером вранці, переносити його в чохлі, то вибирайте варіації з невеликою вагою.

Той, хто бажає кататися на техніці час від часу, може не приділяти уваги вазі обладнання. Вибирайте такий гироборд, який відповідає вашим сценарієм проведення вільного часу.

Наявність офіційної сервісної гарантії

Як правило, купуючи гироскутер, люди не думають про гарантійний ремонт. Сучасні магазини забезпечують покупцям власну «гарантію», а також працюють за договором з приватними фахівцями, якими дається гарантія. Не слід купувати техніку без гарантії. Неодмінно дізнайтеся, чи є у продавця фірмова сервісна книжка.

Волого і снегозащита гироскутера

Техніка ламається з-за високої вологості, це всім відомий факт. У наш час можна знайти новітні моделі, в яких встановлена аквазащита.

Електронна начинка надійно захищена, таким гироскутером можна користуватися під час дощу. При цьому важливо звертати увагу на зазначений стандарт вологозахисту. Наприклад, одна модель витримує лише маленькі бризки, а інша може долати глибокі калюжі. Максимальний стандарт IP66 дозволяє короткостроково занурюватися на метрову глибину.

Джерело: http://proplay.com.ua/