Російські вчені створили альтернативу свинцю для захисту від радіації

18

Вчені з південно-уральського державного університету (юургу) запропонували нову альтернативу свинцю для захисту від радіації. Як повідомляє видання «риа новости», створений ними матеріал можна використовувати для виготовлення скла, яке зможе захистити в галузях, де застосовують радіоактивне випромінювання. Дослідження російських вчених опубліковано в журналі optical materials.

У медицині, зокрема, в онкології використовують променеву терапію для лікування злоякісних пухлин. Щоб під час опромінення убезпечити пацієнта, а також медичний персонал і обладнання, використовують захисні екрани, шоломи і окуляри зі спеціального скла, в складі якого є свинець — важкий, токсичний метал. Вчені створили матеріал на основі сполуки з оксидів стронцію, бору і діоксиду телуру. Він має захисні властивості, може екранувати гамма-випромінювання і тим самим замінює свинець.

Свинець – дуже небезпечна речовина, тому в багатьох країнах світу його використання в різних галузях намагаються обмежувати, а вчені продовжують шукати йому альтернативу. Новий матеріал має високу ефективність. Додавання його до скла підвищує щільність, що дуже важливо в захисті від радіації. Крім того, технологія виробництва досить проста і порівняно дешева, вона дозволяє створювати скла різної форми і товщини і при цьому істотно економити на дорогій сировині.

Вчені вважають, що їх розробка стане корисною не тільки в медицині, але і в атомній, авіакосмічній галузях, а також в інших видах діяльності людини.