Як перейти до іншого мобільного оператора

5-20-2019

Как перейти на другого мобильного оператора
З 1 грудня в Росії став можливий перехід від одного мобільного оператора до іншого зі збереженням попереднього номера телефону.
Також хочемо вам порекомендувати по ссылке
Змінити оператора без зміни номера можна тільки у рамках одного регіону. Перенести можна тільки номер у федеральній нумерації (міську нумерацію перевести неможливо). Крім того, обидва оператора оператор – донор і оператор – реципієнт) повинні мати технічні можливості для перенесення (на початок грудня у списку “готових” були: Білайн, Мега. Повторна зміна оператора можлива тільки через 70 днів після попередньої операції.
Отже, для перенесення номера ви повинні виконати лише дві операції: написати заяву і вставити нову SIM – карту після отримання підтвердження від свого нового оператора. Насправді процес дещо складніше.
Спочатку потрібно вибрати оператора, до якого ви хочете перейти, прийти в один з офісів з паспортом і написати заяву про перенесення номера. Номер, зрозуміло, повинен бути зареєстрований на вас і в тому регіоні, де ви плануєте здійснити перехід. Якщо номер оформлений не на вас, потрібна нотаріально завірена довіреність.
Після підписання договору та вибору тарифного плану (за деякими даними, існують обмеження у виборі) ви отримуєте SIM – карту з тимчасовим номером від оператора – реципієнта (тобто того, до кого ви йдете від колишнього). Цієї SIM – картою поки краще не користуватися. Вона робоча, але в період переходу (який може зайняти тривалий час) ви будете оплачувати витрати по обох SIM – карт.
Оператор – реципієнт відправить заявку у єдиний центр (його обслуговує ЦНДІ зв’язку), де оператор – донор порівняє Ф. абонента зі своїми даними і з’ясує суму заборгованості (якщо вона є).
На другий – третій день абонент може отримати повідомлення про заборгованості перед колишнім оператором. Її необхідно погасити до кінця четвертого дня з моменту підписання договору.
Після того, як два оператора залагодять всі формальності, на старий номер вам прийде SMS – нагадування про дату перенесення.
У годину “ікс” ви можете викинути стару SIM – карту і вставити нову (вона повинна автоматично вмикатиметься). Після протягом півгодини можуть не працювати вихідні дзвінки та SMS, протягом декількох годин – вхідні дзвінки та SMS.
Якщо на вашому старому рахунку залишилися гроші, потрібно прийти в офіс оператора – донора і написати заяву на повернення грошей.
Відповідно до закону, процес перекладу повинен зайняти не більше 8 днів.
Таким чином, реальний термін переведення може зайняти від 8 днів до трьох – чотирьох місяців.
Ми настійно не рекомендуємо вам переходити до іншого оператора найближчим часом. Справа в тому, що після переходу у вас може не працювати роумінг (національний та міжнародний), а також відсутній зв’язок з абонентами проводового (фіктивної) телефонії.