Варто залишати в розетці зарядку від телефону?

284

Електричний прилад або пристрій, який включено в розетку, але використовується неправильно або не за призначенням, може представляти певну небезпеку. І зарядний пристрій не є винятком. Зарядка, не заряджаюча мобільний пристрій, а просто підключена до мережі, може для вас погано обернутися і стати причиною пожежі.

Власники мобільних пристроїв часто можуть залишати зарядний пристрій у мережі, не заряджаючи при цьому телефон. У цій статті йтиметься про те, чи є все це небезпечним або шкідливим для вашого гаманця.

Споживання електрики

Деякі люди вважають, що якщо зарядний пристрій не заряджає телефон, то воно не повинне вживати електроенергію і відповідно за це не потрібно буде переплачувати, але це твердження в корені не вірно.

Електрика споживається від невикористовуваної зарядки, але в дуже малій кількості і навіть якщо ви будете залишати зарядку цілодобово в мережі, то за місяць ви заплатите на пару копійок більше.

Безпека

В інструкціях до мобільного телефону пишуть, що зарядний пристрій бажано вимикати, якщо ви його використовуєте не за призначенням, але сучасні зарядки оснащені вбудованою системою захисту від загоряння, так і зайнятися там нічому, але все-таки зарядні пристрої бувають і низької якості.

Зарядки низької якості можуть нагріватися і при простій зарядки мобільного пристрою. Такі зарядники краще вимикати з мережі, вони хоч і не можуть загорітися, але пластик на них оплавитися зуміє.

Який же все-таки ризик?

Причиною, по якій потрібно вимикати зарядні пристрої з мережі є різкі скачки напруги.

Наприклад, вам можуть відключити електрику, а потім різко включити, напруга в розетках може підскочити. Такий стрибок може зіпсувати вам зарядку або навіть можливе виникнення пожежонебезпечної ситуації. Також небезпека полягає і в літніх загрози, які можуть під час удару вивести з ладу будь-який електроприлад і в тому числі вашу зарядку, але від удару блискавки може запалати і ваша зарядка.

Джерело: http://chvv.com.ua/