Tsmc зможе претендувати на щорічні субсидії для японського підприємства

31

Видання nikkei asian review продовжує розкривати тему вчорашньої заяви керівництва tsmc про наміри побудувати до 2024 року підприємство на території японії, яке зосередиться на випуску 22-нм і 28-нм виробів для місцевих клієнтів. Цього разу інформаційний привід був сформований міністром економіки, торгівлі та промисловості японії коїті хагіудою (koichi hagiuda).

джерело зображення: reuters

Чиновник висловив готовність японської влади виділити кілька мільярдів доларів не тільки на будівництво підприємства tsmc в японії, але і на підтримку його функціонування. Фактично, субсидії планується зробити щорічними, відповідні витрати можуть бути внесені до уточненого бюджету на 2021 фіскальний рік, який затверджуватиметься після виборів 31 жовтня. Для підтримки зарубіжних компаній, готових організувати виробництво на території японії, буде розроблений комплекс законодавчих заходів.

Японська влада планує передбачити субсидування подібних підприємств, але з умовою пріоритету в поставках продукції на японський ринок. Якщо компанія не зможе відповідати певним вимогам у цій сфері, то їй доведеться компенсувати витрати японській владі. Очікується, що споруджуване підприємство tsmc майже половину необхідних на його зведення коштів отримає від уряду японії.

Сот може виступити проти подібних преференцій, якщо вони створять привілейовані умови для компаній, підтримуваних японською владою. Втім, в китаї аналогічні схеми субсидування діють без явних протестів з боку даної організації, тому і японські чиновники розраховують на прихильність сот.