Не відкривається Скайп на компютері – що робити, які причини і рішення?

559

Доброго дня. Люди настільки звикли до безкоштовного спілкування в месенджерах, що важко уявити своє життя без них. А якщо не відкривається Скайп на комп’ютері що робити? Чому так відбувається? Як позбутися від проблеми швидко і ефективно? Розглянемо причини і рішення!

Skype – це офіційне додаток, який не потребує представлення. Воно встановлено практично на кожному комп’ютері і використовується для обміну повідомленнями, файлами, здійснення голосових і відео дзвінків абонентам, що знаходяться в будь-якій точці планети. Встановити утиліту можна не тільки на ПК з Windows, але і на смартфон, планшет Android.

На жаль, деколи з запуском і працездатністю програми виникають деякі проблеми, що доставляють масу дискомфорту юзерам.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чому не включається Скайп на комп’ютері?
 • Не відкривається Скайп на комп’ютері – відсутній api-ms-win
 • Видаляємо XML-файл

Чому не включається Скайп на комп’ютері?

Причин не так вже й багато, але знайти конкретний дефект буває не так і просто. Розглянемо головні фактори, що призводять до дефекту запуску:

 • Глобальні проблеми серверного обладнання. Тут ми нічого зробити не можемо, оскільки виникли певні збої в роботі серверів розробників. Поки несправність не буде усунена, залишається тільки чекати або користуватися іншими месенджера (Вайбер, WhatsApp). Зазвичай такі нюанси усуваються оперативно, протягом декількох годин;
 • Запуск блокується захисним. Іноді антивіруси ні з того ні з чого починають накладати «вето» на відкриття Скайпа. Те ж саме стосується і системного брандмауера, який бачить загрозу в деяких оновлення Skype. У такому випадку потрібно спробувати відключити всі захисні механізми (в тому числі і SmartScreen на Віндовс 10), а потім перевірити працездатність софта;

Не відкривається Скайп на компютері – що робити, які причини і рішення?

 • Віруси. Подібне трапляється вкрай рідко, але якщо є підозри – варто негайно запустити утиліту DrWeb CureIt для глибокого сканування;
 • Оновлення месенджера. Якщо відбувається автоматична установка апдейтів, то питання – як відновити Скайп на комп’ютері, якщо він не відкривається – відпаде сам по собі. Досить трохи почекати, поки відбудеться інсталяція завантажених пакетів;
 • Додаток встановлено некоректно. Як таке можливо? Дуже просто – якщо в процесі інсталяції ПК відключився через проблеми з харчуванням. Тоді доведеться повністю видалити програму і знову повторити процедуру копіювання файлів програми в систему;
 • Ви використовуєте стару версію, яка несумісна з актуальною редакцією Windows Може з’являється вікно помилки файлу kernel32.dll. Варіант один – оновити Скайп або ж запускати його портативно, з флешки. Для цього качайте на сторонніх сайтах Skype Portable.

Розглянули найпоширеніші причини й методи виправлення. А тепер перейдемо до більш важким ситуаціям.

Не відкривається Скайп на комп’ютері – відсутній api-ms-win

Я вже розповідав в одній з статей про помилки, пов’язані з відсутністю файлу api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll. Це головний біль для багатьох геймерів. Але і програма для спілкування теж може не запускатися без цього елемента.

Найчастіше дефект усувається після чергового оновлення Віндовс. Потрібно просто перейти у відповідний розділ параметрів і запустити перевірку наявності апдейтів:

Не відкривається Скайп на компютері – що робити, які причини і рішення?

Якщо не допомогло, то доведеться вручну качати з офіційного ресурсу Майкрософт потрібні бібліотеки. Даю посилання на два набору, пробуйте по черзі і перевіряйте – виправлена помилка:

 • KB2999226
 • Середовище виконання З

В останньому випадку варто вибирати з переліку версію, яка відповідає Вашій редакції Windows і розрядності (32 або 64 біт).

Після установки обов’язково перезавантажуємо ПК, щоб зміни вступили в силу.

Ще можлива поява вікна – помилка msvcp140.dll. Про рішення докладно розповідав у статті за посиланням.

Видаляємо XML-файл

Нижчеприведена інструкція виявляється ефективною в більшості випадків. Виконання цих дій забере у Вас не більше 5 хвилин:

 • Викликаємо диспетчер завдань, натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Esc + Shift на клавіатурі. На вкладці «Процеси» знаходимо Skype.exe і завершуємо процес, використовуючи відповідну кнопку знизу вікна:

Не відкривається Скайп на компютері – що робити, які причини і рішення?

 • Тепер тиснемо Win + R і бачимо вікно «Виконати» в рядку якого пишемо команду:

%appdata%\skype

Не відкривається Скайп на компютері – що робити, які причини і рішення?

 • Відкриється папка, де слід відшукати і вилучити один файлик – shared.xml:

Не відкривається Скайп на компютері – що робити, які причини і рішення?

 • Тепер пробуємо відкрити додаток для спілкування. Помилка повинна зникнути, і Ви знову зможете листуватися з друзями, колегами і близькими людьми.

Інструкція підходить для Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 і навіть XP.

Не відкривається Скайп на комп’ютері що робити? Ситуації бувають різні, але про найпоширеніших рішеннях я розповів. Можливо. У Вас інший випадок – тоді поділіться в коментарях, і ми спробуємо відшукати спосіб виправлення.

З повагою, Віктор!