Intel занадто пізно націлилася на ринок контрактних послуг, як вважають експерти

17

З початку цього року курс акцій intel зміцнився на 8 %, причому основний період зростання припав з середини лютого по кінець травня, коли новий генеральний директор патрік гелсінгер (patrick gelsinger) робив головні заяви з приводу подальшої стратегії розвитку процесорного гіганта. Не всі аналітики поділяють його оптимізм з приводу доцільності виходу на ринок контрактних послуг.

Джерело зображення: extremetech

Нагадаємо, intel вже виділила $20 млрд на розширення своїх виробничих потужностей в арізоні, а до кінця року повинна визначитися з місцем будівництва підприємства в європі, яке обслуговуватиме сторонні компанії. Вже зараз частину виробничих потужностей в ірландії компанія виділила під випуск компонентів для автомобільної промисловості, які залишаються у великому дефіциті. Європейських клієнтів, які дотримуються консервативного підходу до вибору літографічних технологій, intel агітує сміливіше переходити на передові технологічні норми.

Аналітики bank of america securities вважають рішення intel вийти на ринок контрактних послуг не тільки запізнілим, але і таким, що несе в собі серйозні фінансові ризики. Дана ініціатива буде відволікати на себе занадто багато ресурсів, а гарантувати адекватну фінансову віддачу поки навряд чи можна. Багато чого проясниться 18 листопада, коли компанія проведе захід для аналітиків, на якому повідає подробиці про свою стратегію в цій сфері.

Крім того, фахівці bank of america securities дорікають intel в збереженні високої залежності від досягає зрілості ринку пк. Цей і попередній роки з їх високим попитом швидше потрібно вважати аномалією, а в цілому у intel не так багато можливостей розширювати свій бізнес в цьому сегменті. Навпаки, amd демонструє здатність тіснити головного конкурента, та й процесори з архітектурою arm готові себе проявити не тільки в споживчому, але і в серверному сегменті.