Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

529

Доброго дня. Сервісів, що надають доступ до власної аудіотеки в інтернеті зараз дуже багато. Але якістю і стабільністю роботи відрізняються далеко не всі. Знайти кращі сайти для скачування музики і розібратися в хитросплетіннях цього зміїного клубка ви зможете, ознайомившись із цією статтею.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Меломанія в мережі
 • Інтернет-радіо
 • Radio Record
 • Кращі сайти для скачування якісної музики
  • Зайців.немає
  • LastFM
  • RealMusic
  • Kroogi
  • Інші популярні в 2017 році ресурси

Меломанія в мережі

Скачати якісну музику у всесвітній мережі можна купивши її. Це нехитре правило прийняли навіть найзапекліші скептики ще в 2005-му році, коли був відкритий загальний доступ до звіту звукозаписних компаній. Дохід за той рік склав близько 1 млрд. доларів США, що погодьтеся – дуже багатообіцяючий результат. Це і стало відправною точкою руху всієї музичної індустрії продажів в інтернет.

Масова купівля та скачування аудіокомпозицій призвела до рекорду продажів – 420 млн копій, що перевершує попередній період (2004 рік) більш ніж у 2 рази. Тіньова сторона (масове скачування піратського контенту) не піддається навіть абстрактного підрахунку. Одне можна стверджувати точно – нелегальне поширення аудіозаписів (зокрема формату MP3, FLAC) перевершує комерційне в рази, а в десятки разів і по сей день.

Інтернет-радіо

Ідея створення віртуальної радіостанції з’явилася дуже давно – ще в 90-є. А більш або менш вдала реалізація подібних сервісів з’явилася в 2005-му році. Перший ресурс подібного характеру з’явився ще в далекому 1993-му році у США. Створенням займалася дослідницька корпорація IMS. Їх проект сильно змінила весь курс розвитку всесвітньої мережі, і все ж відсутність технічної бази і слабка комп’ютеризація ставили під питання практичність і раціональність підтримки сервісу на плаву.

Технічно, процес виглядав зовсім незрозуміло для нинішнього часу – файли завантажувалися з FTP. Про потоці ніхто навіть і не мріяв – на той момент це було щось недосяжне. У 1995-му році з’явилася клієнтська програма RealAudio, поява якої дуже сильно змінило вектор розвитку стриминговых сервісів. Вже на той момент, якість та швидкість обробки аудіофайлів вражали користувачів. Функція відкладеного прослуховування з’явилася вперше тут.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Варто окремо відзначити, що впровадження подібних технологій на вітчизняному ринку телемовлення (зокрема супутникового) масово відбулося тільки в 2004-му році. Та й першим провайдером, що надає такий функціонал, був НТВ+. Коштувало це гігантських грошей, НТВ на право монополіста на той момент накрутило ціни. Втім, цей провайдер ніколи не робив ставку на дешевизну і доступність широкому загалу населення.

Повертаючись до програми RealAudio – якість і надійність стрімінг не тільки порадувала користувачів, але і підштовхнула такого гіганта як Microsoft запустити власний ресурс потокового мовлення.

Компанія Broadcast.com запустила власне радіомовлення в 1998-му році. На вибір користувачеві пропонувалося 345 радіостанцій. Тут же і почала зароджуватися банерна та аудиореклама в інтернеті.

У Росії перша стриминговая радіостанція з’явилася зусиллями команди столичної радіостанції “Радіо 101”. До цього було лише кілька поодиноких випадків мовлення, наприклад, трансляція організована співробітниками “Достоєвський FM” у 1996-му році. На потоці вели мовлення паралельно з традиційним ефіром, створивши для цього окремий сайт.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Подальший розвиток напрями відбувалося семимильними кроками, і описати це все – однієї статті точно не вистачить. За підсумком – величезна кількість співробітників закрилися радіостанцій по всьому світу доклали свої зусилля для поширення і масштабування стриминговых радіостанцій – цим і пояснюється вже не піддається підрахунку і класифікації масив радіостанцій у всесвітній мережі.

Radio Record

Радіо Рекорд – російська радіостанція, що почала своє мовлення в далекому 1995-му році в Санкт-Петербурзі. Вони одні з перших запустили мобільний додаток для прослуховування музики. На офіційному сайті також є панель, для прослуховування локальних жанрових радіостанцій прямо на сайті. Все це добро організовано без реєстрації і інших незручних нинішньому користувачеві фокусів. Деякі пісні, що прозвучали в радіоефірі доступні для скачування.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Кращі сайти для скачування якісної музики

До недавнього моменту – одним з найбільших музичних “хостингів” для аудиторії РФ і СНД по праву вважалася соц. мережа Вконтакте. Величезний музичний каталог хорошої якості (не студійний FLAC звичайно, але тим не менше). Зручний плеєр, інтеграція композицій у спільнотах, повідомленнях на сторінках користувачів і взагалі скрізь, куди тільки можна дотягнутися сильно посприяли популяризації соцмережі. Збірки з альбомами – це взагалі окрема розмова.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Але час на місці не стоїть, а вже розробники і численні менеджери Вконтакте прагнуть зовсім бігти попереду IT-паровоза і всієї планети. Виходить з працею і затримкою на кілька років, та все ж зміни відбуваються. Тут варто підкреслити, що саме Вконтакте і їх музичний плеєр придушило своєрідний “рефлекс” скачування музики цілими альбомами на флешки, і привчило масового користувача до використання сервісу потокового аудіо відтворення.

Природна терміналізація сучасних гаджетів (розворот вектора виробництва електронних пристроїв в бік портативності і спрощення інтерфейсу) призвела до цілком очікуваного результату – кількість користувачів мобільного клієнта Вконтакте невблаганно зростає. Тут-то відділ розробників і зробив хід конем – музику для смартфонів і планшетів вивели в окремий, платне додаток.

Прослуховувати музику ВК тепер можна в основному додатку – не більше години в день – а далі, лише сплативши доступ.

Тут-то чимала кількість аудиторії вдарилася у всі тяжкі: хтось втік користуватися іншими сервісами, що пропонують стриминговую музику безкоштовно і без обмежень, а хтось і зовсім відправився на торренти і музичні сайти, завантажувати аудіозаписи на флешку, згадавши минулі часи. В першу чергу, подальше оповідання несе цінність як раз для останніх.

Зайців.немає

Один з найстаріших російськомовних музичних сайтів – zaycev.net.

Велика аудіотека і налагоджений пошук по ресурсу дозволяють знайти практично будь-яку музичну композицію. Пріоритет в інтерфейсі звичайно віддається популярним музичним напрямкам – це видно з розділу рекомендацій і системи рейтингу. Дуже популярний на ресурсі шансон, що сигналізує про популярності сайту у дорослої аудиторії.

Існує система розмежування облікових записів, преміум-функціонал і інші рішення властиві просунутим ресурсів, які працюють на масову аудиторію. Також, можна встановити офіційні мобільні додатки для Android, iOS і навіть Windows Mobile.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

LastFM

Один з найбільших сайтів, як для прослуховування музики, так і для використання інтернет-радіостанцій. Його по праву можна назвати справжньою музичною соцмережею: близько 50 мільйонів виконавців, 700 млн музичних композицій і більше 200 млн альбомів та збірок – там можна відшукати дійсно рідкісні твори.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Всієї музики світу тут звичайно немає, так як переклад проблеми правообладательства в Рунеті в юридичний партер призвів до того, що лейбли збільшили свої нападки на бібліотеку ресурсу. Втім, проблема не стала масштабною, так як з’явилося дуже просте рішення – платний розширений доступ. Тут-те і зарита собака – завантаження аудіофайлів стандартними засобами без реєстрації можливе тільки з безкоштовного розділу.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Існує і кілька безкоштовних програм для скачування композицій з сайту, плагіни для браузера, але розглядати тут ми їх не будемо.

У всьому іншому – це, мабуть, один з кращих сайтів для прослуховування якісної музики. Так званий скробблінг (автоформування списку композицій, яку слухав користувач та інтеграція в профіль) з’явився саме тут.

RealMusic

Цей сайт для скачування якісної музики відкрився ще в далекому 2001-му році в російськомовній зоні інтернету. Музичні групи почали розміщувати свої записи саме там. У 2007-му році був прив’язаний основний функціонал, паралельно з цим почав популяризуватися Вконтакте. Інтерфейс головної сторінки простий і лаконічний – що видно на картинці. Присутній динамічний ТОП популярних напрямків.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Для повноцінного використання всіх можливостей потрібна реєстрація. Після неї – користувачеві стане доступна можливість створення блогу і роботи з афішею. Також, ресурс надає можливість скачування аудіо без реєстрації, що сильно збільшило приріст аудиторії ще на етапі становлення.

Kroogi

Інтернет-спільнота творчих колективів та окремих виконавців. Публікує як музику, так і відеоматеріали, книги, фотографії та інші авторські твори. Все це доступно для скачування та прослуховування. Реалізована система монетизації (одна з найдемократичніших в Рунеті). За даними досліджень CrunchBase контент купує близько 20% від загальної аудиторії сайту (інші воліють скачувати безкоштовно по мірі можливості).

Ресурс дуже об’ємний, музики доступною для скачування дуже багато, крім того, деякі унікальні за жанром, але не дуже відомі масовому користувачеві колективи – як раз краще реалізовувати свої нові видання саме там (є своя краудфандинговая платформа, але це окрема розмова). Цьому ж сприяє можливість інтеграції з соц. мережами.

В цілому, зловживання монетизацією не вітається в співтоваристві, а тому – основний масив творів доступний безкоштовно.

Кращі сайти для скачування музики у 2017 році

Корисна інформація:

 • Шазам онлайн для комп’ютера без скачування 2017
 • Кращі антивіруси для Windows 10
 • 5 порад для Google Play
 • Як стандартні ігри для Віндовс 7 скачати безкоштовно російською мовою
 • Яндекс Транспорт онлайн для комп’ютера без скачування
 • Краща програма для ді-джеїв Virtual DJ

Інші популярні в 2017 році ресурси

Зазначу, що крім авторитетних сайтів, які існують у мережі вже не перший рік, є безліч нових проектів для скачування та прослуховування музики. Я не буду розписувати їх окремо, а просто надам список. До нього увійшли перспективні онлайн сервіси, які мають приємний інтерфейс, не надто велика кількість реклами і просту процедуру завантаження файлів на комп’ютер (без реєстрації).

 • zf.fm
 • best-muzon.cc
 • myzuka.me
 • pesni-tyt.com
 • ipleer.fm
 • mp3poisk.info

Ось ми і дізналися багато нового про хрестовий похід музичної індустрії по просторах всесвітньої мережі і розглянули кращі сайти для скачування музики.

З повагою, Віктор!