[гоханіме] підсумки літнього аніме-сезону 2021 року

14

Вітаю всіх тих, хто любить чекати завершення трансляції аніме-серіалів і потім переглядати їх залпом, адже цей матеріал саме для вас. Сьогодні ми, олександр ефеміще (е) і дмитро ікінагара (і) максимально культурно обговоримо аніме літнього сезону поточного року, на які варто звернути увагу, і, забігаючи вперед, їх не те щоб багато. Розподілу по місцях цього разу не буде, але все ж окремо виділити один серіал я зобов’язаний.

“я цущима” (ore, tsushima)

Е: абсолютний фаворит сезону, а може бути і всього року. Серіал, що складається з менш ніж двохвилинних серій і розповідає про жирному і нахабному котярі на прізвисько цущима. Кіт, до речі, говорить, а озвучує його ооцука акіо, який, як мені здається, озвучив добру половину від усіх суворих дядьків в аніме-індустрії, але зокрема він був олександром великим в fate/zero і ваму в “неймовірних пригодах джоджо”. Про самому серіалі говорити нічого, він просто чудовий і повністю переглядається за одну чашку кави, а тому не бачу жодної причини з ним не ознайомитися.

І: цущима-сан-приклад ідеального героя, а сам тайтл – зразок класичної і улюбленої багатьма японської наркоманії, з легкими нотками повсякденності. Настійно раджу всім витратити півгодини свого життя і детально ознайомитися з ore, tsushima.

“мемуари ванітаса” (vanitas no karte)

Е: у парижі 19 століття ное архівісте шукає книгу проклятого вампіра ванітаса і зустрічає під час подорожі на повітряному кораблі ексцентричного людини, який кличе себе ніким іншим, як ванітасом. Як виявилося, ця людина успадкував ім’я і книгу того самого ванітаса, та ще й проголосив себе доктором для всіх вампірів, бажаючим врятувати їх від шарлатана.

Виробництвом аніме займалася студія bones, а тому за якість анімації можете не переживати. Що ж до сюжету, то його поки особливо не було. Перший сезон явно задуманий авторами як один великий пролог для подальшого оповідання, та й продовження намічено вже на січень 2022 року. При цьому нас гарненько познайомили з основними дійовими особами, дали поглянути на місцевий екшен і зіграли непоганий саундтрек. У загальному і цілому, до перегляду рекомендую, але можна і почекати до другого сезону.

З.и. Жанна ванітас-найкраща дівчинка.

І: “ванітас” – це типовий такий сенен з яскравими, місцями карикатурними, але запам’ятовуються персонажами, легким гумором і досить цікавою зав’язкою історії. Ну і сеттинг теж цілком оригінальний. Хоча особисто мені найбільше сподобалися взаємини персонажів. Між ванітасом і ное відчувається особлива хімія, а любовна лінія жанни і ванітаса може і поступається почуттям двох хлопців, але від того приємніше виглядає на їх тлі. З мінусів хіба що повна відсутність якогось розвитку подій, через що весь сезон сприймається як аперитив перед головною стравою.

“розмірене життя чит-фармацевта” (cheat kusushi no slow life)

Е: без серіалів, які небезпечні для діабетиків, не повинен обходитися жоден аніме-сезон, а тому перед нами щось жахливо миле і розповідає історію ісекайнутого фармацевта, який отримав в новому світі читерскіе здібності. Відразу зазначу, що про исекайность за 12 серій герой згадав тільки один раз, а тому і ми про це більше згадувати не будемо.

Сюжет полягає в тому, що головний герой вирішує проблеми різних людей за допомогою своїх зілля, а допомагають йому дівчина-привид міна і маленька дівчинка-перевертень ноела. Пізніше команда поповниться ще одним героєм, але це не має особливого значення. Що значення має, так це чертовски приємна колірна палітра, купа кумедних ситуацій і приємні герої.

І: як кажуть”nuf said”. Тупо, мило, тепло і лампово. Aruji no potion bimi no aji.

“як герой-реаліст перебудував королівство” (genjitsu shugi yuusha no oukoku saikenki)

Е: ще один ісекай в списку розповість про казуя сома, який добре підкований в питаннях політики і був покликаний в фентезійний світ щоб стати підношенням для могутньої імперії, яка збирає данину з невоюючих проти владики темряви королівств. Така доля героя не дуже влаштовує, а тому він пропонує масштабну реформу економіки в королівстві, куди був покликаний, після чого чинний король передає йому кермо влади і на додачу видає свою дочку.

Дивитися за діями головного героя, а також його поступовим обростанням надзвичайно пристойним гаремом дуже приємно, але відразу уточню, що ефектного екшену в рамках бойових дій (без яких, зрозуміло, неможливо обійтися в умовах управління королівством в фентезійному світі) чекати не варто, великого бюджету на шоу не виділили. На щастя, однак же, вирвіглазного cgi або” плаваючих ” осіб персонажів теж не буде. На січень 2022 року вже анонсований другий сезон даного аніме, а в оригіналі у всіх героїнь грудей більше.

І: черговий ісекай, але хоча б спасибі, що головний герой не володар якоїсь чит-здатності і нескінченних запасів мани, а розумний і освічений молодий японський хлопець, який вміє застосовувати свої знання на практиці. За реформами родом з нашого світу, які застосовуються до сферичного фентезійного світу у вакуумі досить цікаво спостерігати, хоча від деяких заходів я відчував якусь подобу іспанського сорому. Але в загальному і цілому, genjitsu shugi yuusha no oukoku saikenki-це вельми стерпний ісекай-гаремник, з упором на економіку і політику, місцями віддає легким присмаком log horizon.

Дівчина з опери (kageki shoujo)

І: як дорослий чоловік, деякий час тому розміняв 4-й десяток, я просто не міг пройти повз kageki shoujo. Чим більше тобі років, тим більше ти починаєш любити седзе. Kageki shoujo-найяскравіший представник “дівчачих” тайтлів, який оповідає про життя простої, але в той же час незвичайної дівчини сараса ватанабе. Героїня потрапляє на навчання в головний елітний навчальний заклад країни – академію музичного та театрального мистецтва кока при однойменному театрі. Однак в центрі сюжету не стільки сараса, скільки весь ювілейний сотий курс коки. Тайтл розповідає про життя звичайних дівчат, у яких є свої проблеми і скелети в шафі, непогано міксуючи сцени класичної повсякденності зі сценами особистої драми тієї чи іншої учнівської. Тут піднімаються і проблеми домашнього насильства, і проблеми булімії, і, природно, присутні легкі флюїди класичного жіночого колективу, що нагадує серпентарій. Якщо вас не верне від седзе і властивим цьому жанру драмам і соплям, то настійно рекомендую ознайомитися з kageki shoujo. І так, фанатам sakura taisen теж варто поглянути на тайтл.

” наш ремейк “(bokutachi no remake)

Е: студія feel. У минулому сезоні порадувала нас 12-серійним аніме, яке спочатку сильно нагадує чудовий relife, а тому знову його нагадує, але тут замішано переміщення в часі, а не чарівні таблетки і секретний проект якоїсь лабораторії. Героя відкидає назад у часи, коли він міг піти вчитися на творчу спеціальність, але вибрав ту, що здалася йому більш практичною. Підсумком, як ви розумієте, став досить звучний провал, бажання все змінити і усвідомлення власної безпорадності перед долею. Однак же йому надано другий шанс і тепер-то йому точно не можна облажатися.

Серіал може похвалитися хорошою анімацією, непоганими персонажами і 40-хвилинним пілотним епізодом, після якого, на щастя, шоу не йде під укіс (це я на тебе дивлюся, “детектив вже мертва”).

“важка праця в підземеллі” (meikyuu black company)

Е: якщо ви пам’ятаєте недавніх “комбатантів”, то і цей тайтл здасться дещо знайомим. З тими лише винятками, що герой на каторгу потрапляє не по своїй волі, та й сам далеко не дурний. Мрія кінджі ( так звуть гг) – нічого не робити, але при цьому завжди бути при грошах. Заради цього він кілька років старанно працював, розкручуючи власну компанію, і ось, коли він вже досяг своєї мети, його забирає до себе фентезійний світ, в якому герою доведеться працювати на “чорну компанію (так в японії називають компанії з поганими умовами праці). Кінджі, зрозуміло, такому розкладу не радий, а тому буде шукати різні способи знову повернутися до японії або хоча б домогтися того ж статусу тут.

І: ісекай, де у головного героя є мізки і яйця. Але немає почуття такту. Історія про те, як прогнути під себе паралельний світ і при цьому не бути зжраним риму. Кумедна і легка комедія, яка чіпляє вже на першому пілотному епізоді і практично не просідає до фіналу сезону.

“місячна подорож призведе до нового світу” (tsuki ga michibiku isekai douchuu)

Е: так, це ще один ісекай. Так, тут знову надмірно сильний герой. Так, цей тайтл в списку кращих за минулий сезон. Чому? тому що я так хочу і взагалі, що ви мені зробите, я в іншому місті. Якщо бути більш серйозним, то герой тут надмірно сильний швидше не завдяки попаданню в інший світ, а всупереч цьому. Все ж богиняНового для героя місця його взагалі нічим не обдарувала, та ще й відправила на задвірки свого світу до різносортних нелюдів, давши йому лише можливість розуміти і говорити з ними, але не з її улюбленими людьми.

Тепер герой обзаводиться все новими підлеглими, а своєю метою ставить нормальне життя в новому світі, все ж шансів повернутися назад додому у нього вже немає. Роботяги з c2c подбали про те, щоб аніме не виглядало погано, але і не виглядало дорого, а також про те, що в майбутньому ми побачимо другий сезон. Дату прем’єри, однак же, нам не повідомили.

Сонні бой (sonny boy)

І: а ось це аніме мене приємно здивувало. Зізнаюся чесно, я повівся на незвичайний візуал, а в підсумку на додачу до нього отримав абсолютно маячний сюжет про те, як звичайна школа разом зі своїми учнями трохи исекайнулась і відправилася у вільний дрейф по паралельних всесвітах різного ступеня упоротості. В якості компенсації за зміну місця проживання підлітки отримали унікальні надприродні здібності, завдяки яким їм і належить виживати в нових умовах. Ну або спробувати знайти шлях додому. Якщо думка рівня ” та що таке тут взагалі відбувається?”вас абсолютно не лякає, то сміливо знайомтеся з сонні боєм, але пам’ятайте, що це той ще експеримент над глядачем. Чи не сато тацуо з його “котячим супом”, але по упоротості відбувається десь на рівні.

Токійські месники (tokyo revengers)

І: і завершує наш сьогоднішній список тайтл, який отримав початок ще в минулому сезоні. Коротко його можна описати так: круті хлопці і один скиглій. У центрі сюжету знаходиться ханагакі такемічі-даремний член соціуму, який даремно пролюбив своє життя, а тут ще й в новинах повідали про звірства банди “токійська свастика”, в результаті яких загинула перша любов головного героя. І доля дає йому ще один шанс і відправляє в захоплюючу подорож в роки підліткової юності, коли трава була зеленішою, а сам такемічі полягав в недоброзичливості дурних підлітків. І щоб врятувати дівчину, яку він так любив колись, наш герой-плакса намагається перебороти себе і піднятися на саму вершину банди.

Тайтл показує життя зухвалих і не обтяжених розумом підлітків, які постійно збиваються в зграї і поводяться, м’яко кажучи, протизаконно. У tokyo revengers немає чогось видатного, але особисто я сам не помітив, як підсів на цей тайтл і щотижня чекав нової серії. А все тому, що мені було цікаво спостерігати за внутрішньою кухнею токійських банд і драмами основних дійових осіб, хоча такемічі дійсно може неймовірно дратувати своєю плаксивістю і марністю. А може, мені сподобалися месники просто тому, що я вважаю “сукебан” кращим типажем жіночого персонажа і потайки сподіваюся на появу подібного персонажа в наступному сезоні.

Як ви могли помітити, в списку вище немає ні “слайма”, ні” кобаящи”, а все тому, що йдуть окремим списком, щоб не відволікати нікого від новинок. А ще тому, що сказати про них особливо і нічого. Вам сподобався перший сезон “дракона-покоївки кобаящи”? вам гарантовано сподобається і другий, це повноцінне продовження. Подобалося все те, що відбувалося в попередніх серіях “про моє переродження в слиз”? у цьому сезоні вийшло продовження. “моя реінкарнація в отоме-грі в якості головної лиходійки”, “я стою на мільйоні трупів”, “ласкаво просимо в пекло, ірума” – всі ці аніме отримали другі сезони в минулому сезоні і зберегли всі ключові особливості перших.

У списку серед новинок також могли опинитися “детектив вже мертва”, “персиковий хлопчик з іншого берега” і “дівчина і ще дівчина”, але з різних причин місць вони не заслужили. В цілому можна відзначити, що “дівчина і ще дівчина” – іноді дійсно забавне аніме, а “детектив ” і” персиковий хлопчик ” можуть бути цікавими, але їх мінуси переважили плюси. Хоча сієста і шкіряні штанці на саллі …

Підсумки

Літній аніме-сезон 2021, на жаль, зірок з неба не хапав, але все ж знайти що-небудь для перегляду було можливо, а тому смерть від нудьги цим ковидним влітку нам не загрожувала. Тепер же ми чекаємо початку осіннього аніме-сезону, про який я писав ось тут і ще напишу після його завершення майбутньої зими. За сім я откланиваюсь, а вам бажаю не хворать, дивитися тільки хороше аніме і не бути буками.