Датчик наближення в телефоні – що це?

457

Доброго дня. Не так давно я розповідав про сенсор Холла, який використовується в різних мобільних гаджетах. На прохання читачів вирішив написати огляд про датчик наближення в телефоні. Що це за пристрій, для чого потрібен, де знаходиться і як вирішити можливі проблеми в його роботі.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Широка область застосування
  • Де знаходиться датчик наближення в смартфоні?
  • Не спрацьовує датчик наближення на смартфоні

Широка область застосування

Впевнений, що Ви не раз стикалися з такими датчиками, але не завжди помічали їх. Наприклад, в багатьох закладах (кафе, ресторани тощо) встановлюються дозатори рідкого мила або сушарки, до яких досить просто піднести руки для активації. Нічого натискати не потрібно! Можете знайти в мережі і інші варіанти застосування, а я розповім конкретніше – датчик наближення в смартфоні що це?

Візьміть Ваш мобільний гаджет, відкрити телефонну книгу і зателефонуйте кому-небудь близькій. Як тільки Ви піднесете «трубку» до вуха – екран погас. Помічали такий ефект?

В першу чергу, це потрібно для економії заряду. Особливо, коли людина любить довго поговорити по телефону. Дисплей в такі моменти не працює, навантаження на батарею зменшується.

З іншого боку, виключається ймовірність випадкового натискання на екран, де розташована кнопка завершення дзвінків, відключення мікрофона, переходу в режим утримання. Особисто я нерідко вухом зачіпаю сенсорну клавішу і перериваю спілкування. Вся проблема в сенсорі, який чомусь не працює як належить.

Датчик наближення в телефоні – що це?

Де знаходиться датчик наближення в смартфоні?

Для чого потрібен розібралися, тепер розповім про розташування пристрою. Помічали біля динаміка кілька невідомих отворів?

Спробуйте під час розмови пальцем прикрити їх, і екран повинен відключитися. Значить сенсор спрацював правильно. Ось, як він виглядає під корпусом:

Датчик наближення в телефоні – що це?

Варто зазначити, що абсолютно всі сучасні смартфони мають інтегрований сенсор, незалежно від операційної системи – будь то Android або iOS.

  • 5 помилок, які вбивають ваш смартфон
  • Поради для смартфона, які потрібно знати кожному
  • Як змінити мелодію дзвінка в Windows Mobile 10

Не спрацьовує датчик наближення на смартфоні

Така проблема відноситься до розряду «фантастичних» і зустрічається вкрай рідко. Наприклад, коли підноситься девайс до вуха – то екран не гасне, або ж він відключається, але потім не активується. Знайома ситуація?

Найчастіше таке відбувається не через самої деталі, а при неправильній програмної калібрування (або ж коли ця процедура взагалі жодного разу не проводилася). Досить завантажити відповідну програму на сайті виробника Вашого мобільного телефону, або ж пошукати потрібний софт в Google Play або AppStore. Досить ввести в пошуковий рядок запит «калібрування датчика наближення» і побачите масу утиліт, які можуть виправити помилку.

Датчик наближення в телефоні – що це?

Варто зазначити, що в останніх версіях Android подібний функціонал вже вбудований в прошивку. Знайти його можна в параметрах екрана, зайшовши в налаштування Proximity Sensor Calibration. Якщо ж нічого такого не знаходите, спробуйте завантажити оновлення (якщо вони є). Запустивши стандартну програму, потрібно буде закрити датчик рукою, а після відключення дисплея натиснути на кнопку підтвердження ОК.

От і все! Тема дуже проста, погодьтеся? При виникненні додаткових запитань, обов’язково залишайте коментарі.

З повагою, Віктор!