Бельгійці починають випробування “алкотестерів” для надшвидкої діагностики covid-19 по видихуваному повітрю

28

Незважаючи на всі проблеми, викликані пандемією коронавірусу covid-19, людство отримало можливість підготуватися до більш суворих випробувань, яких можна очікувати в майбутньому. З часів “іспанки” ми розслабилися, але covid-19 нагадав, що пандемії не залишилися в минулому, а розчинилися в майбутньому. Це підштовхнуло до розробок засобів масової діагностики та захисту, серед яких особливо цікаві електронні прилади.

Приклад аналізатора по видихуваному повітрю

Зокрема, бельгійський центр imec розробив і запатентував систему збору аерозолів і крапель з повітря, що видихається людиною або твариною, що працює на базі кремнієвих мікроелектромеханічних матриць (meme). Зібраний біоматеріал можна аналізувати на чіпі на предмет наявності тих чи інших хімічних або біологічних маркерів. Наприклад, визначаючи, чи є в повітрі, що видихається рнк вірусу covid-19.

Технологію imec ліцензувала дочірня компанія центру-midiagnostics. У співпраці з університетом джонса хопкінса midiagnostics підписала угоду про розробку діагностичного інструменту за типом алкотестера для надшвидкого плр-тесту covid-19. Компанія midiagnostics спеціалізується на інструментах для електронного скринінгу інфекційних захворювань і вже провела перші клінічні випробування електронних плр-тестів на covid-19.

Масові тести прототипів “алкотестерів” для надшвидкої діагностики covid-19 по видихуваному повітрю почнуться в листопаді в аеропорту брюсселя з компаніями ecolog і eurofins. У перспективі тестер може бути налаштований для визначення будь-яких захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом, або навіть для виявлення онкологічних захворювань. Якщо пристрій проявить себе з кращого боку, це змінить підхід до діагностики в усьому світі.