Як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки

583

Доброго дня. Чи знаєте ви, що на російському ринку зараз представлена величезна кількість китайських підробок мегапопулярного гаджета iPhone 6? Ці пристрої розлітаються, буквально, як «гарячі пиріжки». Як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки і не втратити свої гроші? Саме про це зараз і піде мова.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Низькі ціни
 • Комплектація і зовнішні параметри
 • Подивимося начинку
 • Перевірка imei і серійного номера
 • Перевіримо операційку

Низькі ціни

Першим і самим явним ознакою є низька вартість пристрою. Оригінал ніхто за копійки не продасть, вартість цього доходить до 60000 рублів за деякі моделі. Краще купувати таке обладнання у офіційних дилерів в спецмагазинах, можете також замовити доставку на самому сайті компанії Apple. Якщо ж ви знайшли місце, де можна вигідно придбати (як вам кажуть) цей Айфон 6, краще відразу використовувати додаткові параметри для визначення приналежності смартфона до справжнім «яблучним» смартфонам.

Якщо ви берете б/у апарат, то обов’язково дізнавайтеся причину продажу, термін експлуатації і наявність документів. Краще розпитати про все, щоб отримати більше інформації.

Комплектація і зовнішні параметри

Перед тим, як ретельно розглянути iPhone 6, подивіться на його упаковку та складові елементи комплекту.

Нечесного виробника і торгаша можна визначити відразу, відрізнити вийде так: на бічній частині коробочки повинно розташовуватися слово «iPhone», на підробках найчастіше зазначено iPhone 6.

Як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки

Крім безпосередньо смартфона, в упаковці є такі предмети:

 • навушники;
 • Lightning кабель;
 • зарядка;
 • пара стікерів з написом Apple;
 • документи;
 • скріпочка, призначена для вилучення сімки.

Як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки

Якщо склад коробки відрізняється від того, що перераховано вище або рівень якості предметів викликав підозри – планують продати вам підробку. Коли чогось не вистачає, слід запитати в магазині, чому так вийшло.

На кришці оригіналу ззаду є написи «iPhone, Designed by Apple in California, Assembled in China», є ще код моделі та сертифікаційні знаки.

Як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки

На китайському Айфоні часто додані ще якісь фрази чи знаки. Варто відразу відзначити, що техніка Еппл збирається тільки в Китаї, але якість цієї збірки навіть поряд не стоїть з китайськими копіями, його легко відрізнити, корпорація ретельно стежить за своїм виробництвом.

Перш ніж зняти задню панель Айфон 6, необхідно відкрутити гвинти, по-іншому прибрати її не вийде, якщо ж вона легко знімається – перед вами підробка. Крім того, у фірмовому апараті над мікрофоном немає вічка фронталки. Також у справжніх представників «яблучного сімейства» немає таких особливостей, що часто зустрічаються в китайських агрегатах:

 • немає висувається антени для радіо і ТБ;
 • немає слота під флешку, є лише місце для сімки;
 • він не заряджається від ЮСБ або міні ЮСБ роз’ємів (виключно Lightning).

Більшість користувачів звикли, що у них на телефоні можна вставляти додаткову флешку, але в iPhone 6 ця опція не передбачена. До того ж жоден Айфон за всю його історію жодного разу не підтримував карту пам’яті. Це варто запам’ятати і вчасно відрізнити оригінал.

У даних девайсів пристойний функціонал, але якщо продавець вирішив вам показати антену і каже, що у пристрої є ТВ – йдіть відразу. Цифрових і аналогових ТВ в пристроях будь-якої серії Айфонів немає і не було. Також на корпусі оригіналу не повинно бути:

 • ієрогліфів;
 • численних роз’ємів;
 • легко прибирається задній панелі з гвинтами;
 • зайвого слота під sim (Айфони не підтримує 2 SIM).

Можете покрутити апарат, оцінити якість – він не повинен скрипіти, видавати сторонні звуки, люфту теж бути не повинно. Варто зазначити, що у цього гаджета батарея незнімна, можете легко відрізнити по ній.

Подивимося начинку

Цілком природно, що китайські виробники контрафакту постійно підвищують якість зборки. Так що відрізнити оригінал стає все важче. Припустимо, вам дають Айфон 6 і він за зовнішніми ознаками повністю підходить під опис оригіналу. Що робити в цьому випадку?

Для початку перегляньте меню. Краще всього, якщо ви будете знати, як воно виглядає у цього гаджета. До речі, останні підроблені версії практично на 100% повторюють інтерфейс ОС iOS. Так що перевіряйте русифікацію мобільного меню – китайці часто помиляються з перекладами, так що є вірогідність, що помилку ви все ж знайдете.

Перевірка imei і серійного номера

У процесі покупки в будь-якому випадку слід перевіряти серійник смартфона. Для цього краще мати при собі мобільний пристрій з виходом в мережу. В оглядається Айфоні потрібно зайти в:

 • налаштування;
 • основні;
 • про це пристрої;
 • серійний номер.

Як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки

Потім берете свій старий телефон і переходите на офіційний ресурс корпорації Apple в підпункт звірки серійника (checkcoverage.apple.com) і вписуєте комбінацію перевіряється гаджета.

Як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки

Сервіс видасть всі відомості про девайсі, але тільки якщо він не є підробкою. Якщо ж виходить помилка – вам дають фейковий смартфон. В процесі написання номери не варто відволікатися, в протилежному випадку ви можете ввести в оману себе і продавця. Також можете перевірити imei, він покаже характеристики, а при необхідності допоможе знайти і заблокувати пристрій у разі крадіжки.

Є ще один спосіб огляду, але він дуже складний – потрібен комп’ютер. Якщо є можливість підключення до ПК, можна провести тест з допомогою Айтюнз – він завжди впізнає оригінал, а підробку ігнорує. Даний метод найбільш точний, китайці поки не придумали, як його можна обійти.

Перевіримо операційку

Відмінність iPhone 6 навіть від високоякісної підробки – у всій техніці Apple варто тільки iOS, при цьому копії функціонують на платформі Андроїд (там просто змінена загальна видима оболонка). Для перевірки зайдіть в Апп Стор, якщо ви потрапите в Плей Маркет, то перед вами фальшивка. Крім цього в магазині Андроїда не буде ніколи фірмового софту, приміром, iMovie, Pages, Numbers і інших.

Всі перераховані вище способи перевірки відносяться не тільки до шостої версії, так можна перевірити iPhone будь-якої серії. Знаючи, як відрізнити оригінал Айфон 6 від підробки ви завжди зможете не тільки позбавити себе від покупки непотрібного низькоякісного апарату, але і зекономите гроші і нерви. Що думаєте з цього приводу? Чекаю ваших коментарів.

З повагою, Віктор!