Intel показала роботу ші-масштабування xess в hitman 3 і the riftbreaker на відеокарті arc alchemist — картинка стає більш чіткою

18

В ході вчорашньої презентації процесорів alder lake компанія intel торкнулася теми своєї технології інтелектуального масштабування зображення xess (xe super sampling), яка стане однією з важливих особливостей дискретних відеокарт intel arc alchemist. Intel співпрацює з розробниками ігор і повідомила про партнерство з ігровими студіями io interactive і exor studios. Завдяки цьому xess на старті з’явиться як мінімум в двох іграх.

Джерело зображень: intel

Розроблена командою io interactive гра hitman 3, випущена в січні поточного року, стане першим aaa-проектом з підтримкою технології intel xess. Ролик, що демонструє можливості технології в цій грі, показав глава відділу споживчих графічних продуктів intel роджер чендлер (roger chandler). На жаль, на момент написання цього тексту відео з презентацією було доступно тільки в дозволі full hd, проте intel пообіцяла пізніше випустити відео з демонстрацією xess у високій роздільній здатності.

Intel xess в hitman 3

Hitman 3 побудована на оновленому движку glacier engine, який підтримує трасування променів. Однак у самій грі ця технологія не реалізована, як і не реалізована підтримка технологій інтелектуального масштабування nvidia dlss або amd fidelityfx super resolution.

Схоже, трасування променів і технологія ші-масштабування у вигляді xess з’явиться в hitman 3 в наступному році, з виходом відеокарт arc alchemist, для яких xess в першу чергу і розроблялася. Але з урахуванням того, що xess має відкриту архітектуру, вона також повинна заробити з відеокартами nvidia і amd.

Intel xess в hitman 3

Intel xess в hitman 3

Ще однією грою для демонстрації технології intel xess стала the riftbreaker, яку показала ліза пірс (lisa pearce), віце-президент відділу з архітектури, графіки та програмного забезпечення intel. Гра, розроблена польською студією exor studios, в червні цього року отримала підтримку технології інтелектуального масштабування amd fidelityfx super resolution. У майбутньому вона також отримає підтримку технології intel xess, ставши першим ігровим проектом, що підтримує відразу дві ці технології.

Intel xess в the riftbreaker

На жаль, демонстраційний ролик xess в the riftbreaker поки теж доступний тільки у відносно низькій якості, тому розгледіти суттєві відмінності між рідною роздільною здатністю і роботою xess в грі складно. Проте можна відзначити, що з xess картинка стає менш «замиленої».

Intel також повідомила, що готова надати доступ до технології xess через свою програму для розробників devmesh. Будь-яка студія, від великої до невеликої інді-групи, може подати заявку на розгляд можливості включення підтримай xess в свої ігрові проекти. Подати заявку можна через офіційний сайт програми intel devmesh.

У рамках минулої презентації компанія не поділилася додатковими деталями про свої майбутні ігрові відеокарти, але ще раз підтвердила, що перше покоління дискретної графіки на архітектурі xe-hpg отримає назву arc alchemist і з’явиться в першому кварталі 2022 року. На даний момент невідомо чи йде мова про мобільну графіку або про відеокарти для настільних пк.

Відеокарти intel arc alchemist отримають до 32 ядер xe, у складі яких будуть використовуватися до 4096 шейдерних блоків, а також до 16 гбайт відеопам’яті gddr6. З чуток, arc alchemist зможуть змагатися в продуктивності з графічними прискорювачами geforce rtx 3070 і radeon rx 6700 xt.