Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

393

Доброго дня. В наші дні практично будь-яку інформацію можна знайти в інтернеті. Фільми, музика, книги, журнали, ігри, відеокурси – усе доступно і безкоштовно. Досить знати, як користуватися торрентом на компі. Зараз докладно розглянемо теоретичні поняття, а потім перейдемо до практики. Якщо немає бажання читати – відразу переходите до відео в кінці огляду.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Torrent для «чайників»
 • Як користуватися торрентом для скачування ігор і не тільки?
 • Відео

Torrent для «чайників»

Я не буду заглиблюватися надто сильно в описі поняття. Скажу коротко: торрент – це найпростіша система файлового обміну між користувачами, які використовують P2P додатка. Звучить складно?

Що таке торрент? Це особливий протокол (звід мережевих правил), завдяки якому можливо взаємодія трекера (сайтів з контентом) і звичайних користувачів, які мають рівні права.

Далі розглянемо ще кілька термінів, які істотно прояснить картину і допоможуть зібрати пазл в голові:

 • Клієнт Torrent – це програмне забезпечення, за допомогою якого відбувається завантаження і роздачі контенту з мережі Інтернет. Існує безліч таких додатків, але найпопулярнішими є – BitTorrent і uTorrent (mTorrent). Щоб розуміти, як користуватися торрентом для скачування фільмів, потрібно спочатку завантажити та встановити одну з утиліт. Рекомендую другу, оскільки вона повністю російською мовою і досить проста в експлуатації. Саме на її прикладі буде розглянута наступна інструкція.
 • Торрент-трэкер – є сайтом, розташованому на потужному сервері, обробляють одночасно безліч операцій обміну даними. На ньому зберігаються файли, потрібні для з’єднання з torrent-ми і старту процесу завантаження/роздачі контенту. Деякі ресурси вводять обмеження на обсяг отриманої інформації, і цей ліміт можна збільшити тільки, ділячись даними з іншими. Це робиться щоб люди не тільки хитали, але і роздавали матеріали, тим самим збільшували швидкість обміну. Подібних сайтів незліченна безліч, не буду перераховувати все, але далі в інструкції парочку покажу;
 • Торрент-файл – «важить» в середньому 10-20 Кб, має розширення «.torrent». Зберігається на трекері. Саме його ми спочатку повинні завантажити на комп’ютер, а потім відкрити в додатку-клієнті, щоб почати завантажувати потрібні речі;

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

 • Бенкет (peer) – користувач, що бере участь в обміні. Може бенкет може бути наступних двох типів:
 • Сід (seed) – людина, яка є автором роздачі (первинний сідер). Саме у нього на компі знаходяться файли контенту (музика, кіно тощо).
 • Лич (витоків), лічер – особа, яка качає. Англійською дослівно означає «п’явка», що дуже добре описує суть поняття. Після закінчення процесу «стягування» стає вторинним сідером, який теж може роздавати (ділитися). Але не всі юзери проявляють таку щедрість і відразу ж зупиняють процедуру сидировния. Справжні «п’явки»!)))

Пора б і на практиці перейти, згодні?

Як користуватися торрентом для скачування ігор і не тільки?

Тип контенту абсолютно не грає ролі, суть одна і та ж, що для серіалів, що для книг або аудіо. З приводу вибору програми я говорив вище – буду показувати на прикладі uTorrent. Тому варто перейти за посиланням і завантажити інсталятор, провести інсталяцію (процес стандартний), а потім приступаємо до покрокового розгляду теми:

 • У пошукової системи (Яндекс, Гугл) вводимо запит – що хочемо знайти і додаємо слово «торрент». Це дозволить відфільтрувати результати видачі належним чином. Наприклад, хочу серіал “Гра престолів”:

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

 • Переходимо на будь-який сайт з отриманого переліку, або ж користуємося своїми улюбленими ресурсами. Я не хочу рекламувати, то іноді «покачиваю» тут і тут. На жаль, багато подібні сторінки потрапляють в «чорний список» Роскомнадзора, але власники швиденько «переїжджають» на інші домени. «Піратство» непереможне!
 • Приміром, я зайшов на rutor-info, перегорнув до категорії «Ігри» і кликнув по необхідної посиланням-назви:

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

Зверніть увагу на інформацію праворуч: можна побачити кількість коментарем в темі, розмір роздачі, кількість сидерів і лічерів. Чим їх більше, тим вище буде швидкість завантаження.

 • Тепер найскладніше завдання – серед великої кількості реклами (це великий недолік всіх трекерів, і навіть AdGuard не завжди рятує) знайти посилання для завантаження torrent-файлу. Вона може бути зверху, знизу, збоку, де-завгодно. У моєму випадку – все просто. Лінк розташований вгорі:

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

 • Клікаємо і вказуємо місце, куди зберегти файлик. Пам’ятайте, що він важить «трохи». Буквально через пару секунд можна запускати його (подвійним клацанням), що спровокує відкриття програми mTorrent. Відразу відобразиться вікно вибору:

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

 • Зліва налаштовується місце збереження. Натиснувши на «три крапки» можна вказати папку. А праворуч бачимо весь вміст – які файли, скільки «важить». Можемо знімати «галочки», якщо які-небудь об’єкти не потрібні. Це актуально, коли качаєте добірку пісень, наприклад. Як тільки всі налаштуєте, тисніть ОК.
 • Тепер побачите головне вікно додатка зі списком закачувань (активних, зупинених, лунають):

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

 • Праворуч від назви виводяться розмір, рядок статусу з відсотками, потім показана швидкість завантаження і віддачі, орієнтована тривалість процедури.
 • Якщо не хочете ні з ким ділитися, то можете обмежити швидкість роздачі торрента до 25 Кб в секунду). Для цього клікаєм по елементу правою кнопкою миші, вибираємо пункт «Пріоритет…» – потім «Обмежити віддачі» і вказуємо потрібне нам значення.

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

Залишилося тільки дочекатися, коли статус покаже «100%» і можна переходити до папки завантаження.

До речі, навіть якщо комп’ютер вимкнутися, то недокачані дані не зіпсуються. Можна в будь-який момент відкрити клієнт і відновити процес, використовуючи кнопки управління:

Як користуватися торрентом на компі – детальна інструкція 2017

От і розібралися, як користуватися торрентом для скачування серіалів. Більше подробиць Ви знайдете в наступному ролику.

Відео

Хай вибачать мене правовласники і борці з піратством! Нікого не хотів образити, і виклав цю інструкцію тільки з метою ознайомлення. Якщо виникли питання, побажання – обов’язково пишіть коментарі до цієї статті.

Ой, ледь не забув. Код усі файли завантажуються на ПК, то варто обов’язково зупинити (або видалити) елементи списку, щоб не втрачати трафік. Актуально для лімітованих тарифів. А якщо безліміт, то діліться з іншими на здоров’я!

Сподіваюся, тепер точно знаєте, як користуватися торрентом на компі, щоб завантажувати музику, фільми, серіали, ігри і не тільки.

З повагою, Віктор!