Windows 11 несподівано виявилася сумісна з intel pentium 4 з 2006 року — але не підтримує більш сучасні cpu

22

Через недогляд компанії microsoft нова операційна система windows 11 може працювати навіть на системах на базі древніх процесорів intel pentium 4. У всякому разі, такої думки дотримується утиліта pc health check для перевірки сумісності комп’ютера з новою ос. Більш того, ентузіаст зміг успішно запустити windows 11 на системі з pentium 4, так що це не просто помилка утиліти.

Джерело зображення: intel

Наполегливе бажання microsoft виключити зі списку підтримуваних новою ос платформ безліч відносно сучасних процесорів викликало шквал критики з боку багатьох користувачів. За іронією несумісними з windows 11 виявилися навіть деякі власні пристрої microsoft surface, включаючи планшети surface 3 і surface pro, ноутбуки surface laptop і моноблок surface studio першого і другого поколінь.

Згідно з офіційними документами, для роботи windows 11 потрібен комп’ютер, оснащений хоча б двоядерним процесором, що оперує на частоті 1 ггц. Незважаючи на це, всі моделі процесорів intel core нижче 8-го покоління, а також процесори amd старше серії ryzen 2000, що володіють куди більшою кількістю ядер і працюють з більш високими тактовими частотами, офіційно не підтримуються нової ос.

Однак у фірмової утиліти pc health check “своя думка” на цей рахунок. Як показують скріншоти вище і нижче, процесор intel pentium 4 661 цілком собі годиться для роботи з новою ос, хоча і має всього одне ядро, нехай і підтримує технологію багатопоточності hyper-threading. Intel випустила даний чіп на початку 2006 року. Судячи з усього, microsoft забула додати процесори на ядрі cedar mill в список офіційно непідтримуваних windows 11.

Власник youtube-каналу carlos s. M. Computers записав відео з запуском windows 11 (версії 22000.258) на пк з pentium 4 661. У системи імовірно навіть працює функція» оновлення windows”, що в черговий раз підкреслює всю абсурдність і штучність жорстких системних вимог microsoft щодо сумісності windows 11.