Фізики розробили унікальний метод зберігання даних

286

Група вчених з університету Вашингтона створила незвичайний носій інформації – “розумну тканина”, яка дозволить “переносити” дані безпосередньо на одязі. Більше подробиць – далі в новини.

Проект дуже перспективний і може перевернути світ технологій. Адже тепер можна зберігати info на нитках, які можуть утримувати як електричний, так і магнетичний заряди.

Це може знадобитися, наприклад, для входу в зони з обмеженим доступом, де раніше було потрібно застосування додаткових гаджетів і пристроїв підтвердження особи.

Новинка була представлена ще 25 жовтня на науковому симпозіумі. До речі, подібні властивості “нитки” були відкриті ще пару років тому, але тільки зараз технологія з теорії змогла перевтілитися в практику.

Як стверджує керівник проекту, Шіам Голлакота, (професор Вашингтонського університету в області інженерних наук), це рішення дозволить в рази здешевити методи зчитування інформації. Для цього потрібен буде лише простий магнітометр, вартість якого досить невисока. Та й присутнє це пристрій практично в кожному новому смартфоні.

Крім розробки “розумних тканин”, вчені хочуть урізноманітнити експеримент і попрацювати над створенням гудзиків, запонок та інших аксесуарів, які також зможуть зберігати дані.