Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

429

Доброго дня. Створити і запустити міні-АТС своїми силами, може не кожен підприємець. Коштує це чималих грошей, які є не у кожної компанії. А що робити простим громадянам? Давайте розберемося, як створити і використовувати віртуальний номер для прийому SMS.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Технології не стоять на місці
 • Корпоративна телефонія
 • Комерційний підхід
  • Віртуальний телефон для прийому SMS і дзвінків
  • Робота з “хмарної” Білайн АТС
 • Некомерційне використання

Технології не стоять на місці

IT-галузь дуже бурхливо розвивається, особливо в останні роки, просуваючись по планеті семимильними кроками. Це помітно в тому, що одним із завдань сучасного діловодства є повсюдна автоматизація практично всіх робочих процесів. Ще 4-5 років тому, реформа, скасували фіскальні апарати, вважалася дуже ефективною, а в нинішній час, власники зовсім невеликих магазинчиків змушені встановлювати автокассу. Є й глухі місця, куди скоро добереться знайомий багатьом термінал вітчизняного виробництва, і разом з тим рано чи пізно це буде у будь-якій сільській лавці, не кажучи вже про великому магазині.

У цій ситуації реформа пройшла непомітно тільки для великих мережевих гіпермаркетів, які і до введення нових вимог мали у себе на озброєнні подібне обладнання. Але сьогодні ми розглянемо дещо інший напрямок – проблему прийому SMS і дзвінків в промислових масштабах.

В цілому – оренда телефонного номера на даний момент не викликає особливих труднощів. З проблемою масштабування потоку телефонних дзвінків російський бізнес зіткнувся ще в середині 90-х, коли на споживчий ринок увірвалася стільниковий зв’язок. Спочатку, наявність мобільника означало, що власник був як мінімум забезпеченою людиною. Контрактів на послуги зв’язку оформлялося дуже мало, та й задоволення це пропонувалося за дуже чималеньку плату.

Ситуація змінилася кардинальним чином в той момент, коли на вітчизняний ринок прийшло відразу кілька великих компаній, що робили упор на пересічних громадян, а не успішних бізнесменів. Це рішення й спонукало популяризацію мобільного зв’язку в Росії. Кілька великих компаній з налагодженою інфраструктурою телефонних ліній поспіхом почали виходити з гри, так як вартість розмов по телефону хоч і була чималенькою – “мобільники” здобули неабияку популярність у широкої маси населення.

Корпоративна телефонія

На початку 2000-х практично будь-яка компанія, яка переїхала в новий офіс, стикалася з проблемою масштабування телефонних комунікацій. Налагодження стаціонарного зв’язку в open space, площею більше 100 квадратних метрів вже припускала величезні витрати. А у разі якщо до будівлі ще й не підведена відповідна лінія, здатна витримати натиск клієнтів – доводилося дуже багато витрачати на монтаж ліній і їх обслуговування.

Винахідливі бізнесмени примудрялися забезпечити собі зв’язок за рахунок мешканців сусідньої п’ятиповерхівки, якщо така була в безпосередній близькості. Людині, зі стаціонарною лінією оплачувалася немаленька на ті часи сума, а натомість, в офісі могли, нарешті, приймати дзвінки використовуючи лінію мешканця. На той момент, підозр у компанії, яка обслуговувала стаціонарний зв’язок не виникало навіть у випадку, якщо прийом дзвінків в квартирі літньої людини, за день міг перевалити за 100 розмов в день.

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Мобільний зв’язок розвивалася повільно, але вірно. Маркетологи дуже швидко усвідомили, що мобільні — це величезний плацдарм для комерційної діяльності. СМС-розсилки, дзвінки роботів – і ще чимала кількість інструментів – все це можна вмістити в одного конкретного користувача в кишені. Найбільш перспективним напрямком вважається продаж мобільного контенту (як і зараз). Спочатку це поширювалося у вигляді рекламних блоків у газетах і журналах. Трохи пізніше, почали з’являтися платні номери, зателефонувавши на які можна було отримати посилання на скачування вибраної пісні. Вартість дзвінка, само собою, була чималенькою, але проіснувала подібна реклама дуже довго.

Комерційний підхід

Працювати з телефоном і приймати SMS припадає майже всім. Інтернет-магазини консультують своїх клієнтів і приймають замовлення, бригади монтажників вишок стільникового зв’язку також потребують координації сил. Улаштувати власний call-центр під силу не всім – адже це чималі витрати на обладнання, співробітників і т. п. Так і управлятися в атмосфері центру техпідтримки на 20-30 операторів виходить далеко не у кожного керівника. Тут-то ми і підійшли до самої суті — переведення дзвінків на аутсорс.

Віртуальний телефон для прийому SMS і дзвінків

Невелика фірма, не може дозволити собі створення колл-центру, це як мінімум нерентабельно (якщо колектив ,наприклад, складається з керівника, і 10 працівників) так, як витрати, швидше за все, не окупляться, а в збиток не хоче працювати ніхто. Ефективніше буде використовувати віртуальну АТС. Можливості різняться від однієї компанії до іншої, але схема роботи у них приблизно однакова:

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Робота з “хмарної” Білайн АТС

Смугастий оператор, пропонує широкий функціонал при підключенні. Це і багатоканальна лінія, і запис розмов, привітання роботом і голосове меню, sip-телефонія – одним словом, є все, що потрібно і навіть більше. На випадок якщо співробітники вашої техпідтримки онлайн – можна поставити спеціальну кнопку зворотного виклику.

Клієнтам, на вибір пропонується кілька тарифів, розрізняються функціонально, ось вони:

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Помітно, що до питання підійшли дуже серйозно – чим дорожчий тариф – тим більше можливостей. Якщо ж ви не хочете платити за послуги, якими не користуєтеся – вибирайте пакет, під власні потреби. Присутній і оренда гарячих ліній, і можливість встановити на власний сайт систему зворотних дзвінків, прийом SMS і т. д.. Це, мабуть, один з найпростіших способів працювати з вхідними дзвінками, особливо якщо персонал не сидить весь день в офісі – а постійно перебуває в роз’їздах.

Управління співробітниками тут, можливо, тільки з допомогою мобільної мережі. З єдиною поправкою – в глухих місцях, може і не спрацювати, але ми ж не ведмедів на камчатці хочемо відстежувати (для цього є супутниковий телефон) забезпечити координацію персоналу в міських рисах. Скористатися АТС Білайну можна заповнивши анкету нижче. За фактом розгляду — співробітник Білайну передзвонить, щоб обговорити подальші дії.

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Конструктивно, віртуальний телефон працює наступним чином – від клієнта надходить дзвінок, голосове меню пропонує кілька варіантів – клієнт вибирає 1 з них, і АТС вже переадресовує розмова потрібного співробітника. Це простіше, ніж мати загін співробітників Call-центру.

В цілому функціонал віртуальної АТС у всіх однаковий:

 • Голосове меню (орієнтує клієнта, і найбільш точно відправляє його до потрібного фахівця).
 • Переадресація вхідних дзвінків та sms.
 • Автоматизований прийом факсів.
 • Ведення статистики дзвінків.
 • Режим очікування.
 • Інтеграція практично з будь-якими сайтами та сервісами.
 • Можливість перехопити абонента.

Корисні матеріали:

 • Як використовувати додаток Zello рація
 • Як binkw32.dll скачати безкоштовно для Windows
 • Налаштовуємо віддалений доступ до комп’ютера через Teamviewer
 • Anvide Seal Folder: утиліта для блокування папки
 • Що за програма ASWAST і як її видалити

Некомерційне використання

Пересічному користувачеві теж може знадобитися кілька віртуальних номерів (для реєстрації в соц. мережах наприклад). Де його взяти? Існує чимало онлайн проектів, про які я розповідав раніше. Можете ознайомитися з тематичною статтею за посиланням.

Зверніть увагу, не всі ресурси приймають такі номери для реєстрації.

Для створення декількох віртуальних номерів – скористаємося сервісом Twilio. Хоч функціонал і платний здебільшого — номер для прийому SMS тут дається безкоштовно.

Для реєстрації на цьому агрегаторі натискаємо Sign Up після чого відображається анкета такого змісту:

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Заповнюємо тут всі поля і продовжуємо, натиснувши кнопку Get Started. Тут з’явиться вікно, з вимогою підтвердити номер телефону.

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

У розділі Phone Numbers тиснемо кнопку, позначену стрілкою

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Номер нам тут же видається, якщо він з якихось причин не сподобався – тиснемо кнопку, зазначений на картинці.

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Вікно, що з’явилося, пропонує вказати країну та цілі, в яких буде використовуватися віртуальний номер. Зверніть увагу на те, що деякі номери телефонів не підходять для прийому SMS.

Віртуальний номер для прийому SMS – як створити використовувати?

Для перегляду даних по отриманих дзвінків і SMS переходимо на вкладку у верхньому меню.

Готове. Розібралися, як це все працює? Створити віртуальний номер для прийому SMS дуже просто. Деякі ресурси пропонують віртуальний номер і без реєстрації. Ознайомитися з такими сервісами можна тут.

З повагою, Віктор!