6 способів запустити старі ігри та програми на windows 10. Приготуйтеся ностальгувати

8

Microsoft завжди намагалася зробити програми та формати файлів назад сумісними з новими версіями windows. Однак методи, які вона використовує, не завжди працюють належним чином. Іноді розрив між операційними системами настільки значний, що ваша улюблена стара гра або програма перестають працювати. Але не варто впадати у відчай, якщо ваш старий софт, розроблена для windows xp, windows 98 і старше, відмовляється працювати на сучасному комп’ютері. У цій статті я розгляну кілька способів, які зможуть допомогти вам запускати застарілі програми на windows 10.

Чому старі ігри і програми не працюють на нових windows

Зрозуміло, існує безліч програм та ігор, випущених дуже давно, але до сих пір прекрасно працюють на сучасних системах. Це якась лотерея, в якій може пощастити, а може і ні. Є ще один фактор, який може подарувати старому софту життя — призначена для користувача база. Якщо вона достатня велика, то, швидше за все, способи запуску вже давно знайдені, і в інтернеті можна знайти безліч інструкцій по оптимізації того чи іншого додатка під новітні ос. Але буває так, що потрібна стара програма просто не запускається на нових windows. Це може бути з однієї з наступних причин:

 • залежність від старих версій пз-деякі програми вимагають застарілі драйвери, які вже давно не включені в стандартний установник windows 10;
 • 16-бітове пз-64-бітні версії windows, на жаль, не містять вбудованої сумісності для старих 16-бітних додатків;
 • dos — програми-windows 10, як і всі версії windows, починаючи з xp, не можуть запускати dos-програми. Звичайно, деякий софт все ще працює, але далеко не весь. Особливо сильно така проблема зачепила гри;
 • drm-швидше за все, найнеприємніша проблема застарілого софта, який, здавалося б, може легко запуститися на сучасній ос, проте відсутність дозволу drm-захисту просто не дадуть цього зробити.

Як запускати старі ігри і програми на windows 10

Зрозуміло, з появою нової ос в особі windows 10, запуск старих ігор і програм трохи ускладнився, і, якщо у вас так і не вийшло запустити потрібний софт, то пропоную ознайомитися з деякими рекомендаціями, представленими далі в статті.

1. Запуск від імені адміністратора

У далекі часи windows xp важливу роль відігравали права адміністратора, які могли видавати програмі більше доступних інструментів для її нормальної роботи. У windows 10 права адміністратора вже не так потрібні, проте старим іграм і програмам ця функція може сильно допомогти правильно запуститися.

Для запуску від імені адміністратора вам необхідно перейти до виконуваного файлу або ярлика програми, натисніть правою кнопкою миші по ньому і в контекстному меню вибрати «запуск від імені адміністратора».

2. Засіб усунення неполадок із сумісністю програм

Якщо запуск від імені адміністратора не допоміг, рекомендую звернутися до вбудованої в windows 10 функції усунення неполадок із сумісністю, що дозволяє самій системі визначити, які налаштування сумісності зможуть допомогти правильно запустити стару програму. І дійсно, windows, іноді, здатна правильно оцінити софт, який ви намагаєтеся відкрити, а також може запропонувати шляхи виправлення і автоматично застосувати всі необхідні установки.

 1. у рядку пошуку з меню “пуск” знайдіть “усунення неполадок” → натисніть “enter” → “додаткові засоби усунення неполадок” → “усунення проблем із сумісністю» «запустити засіб усунення неполадок”.
 2. засіб усунення неполадок просканує вашу систему і спробує знайти програми, які відчувають проблеми з сумісністю. Якщо по закінченню пошуку вашої програми немає в списку, виберіть відповідний варіант “ні в списку «і натисніть»далі”.
 3. потім вам буде необхідно перейти до виконуваного файлу цікавить програми. Я буду пробувати запустити premier manager 98.
 4. тепер натискаємо»спробувати рекомендовані настройки”.

Після застосування налаштувань вам потрібно протестувати програму. Як ви можете помітити, вона почала працювати, хоча і повідомила про необхідність вставити ліцензійний диск, але при натисканні ” ok ” гра запуститься.

Помилка сумісності програми

Засіб усунення неполадок сповістить вас про те, чи вдало виправлення чи ні. Якщо ви виберіть «так, зберегти ці параметри для програми», то програма закриється, а якщо вибрати «ні, спробувати застосувати інші параметри», то відкриється додатковий діалог, який запропонує на вибір наступні параметри:

 • програма працювала в попередніх версіях windows, але не встановлюється або не запускається зараз;
 • програма відкривається, але відображається неправильно;
 • для програми необхідні додаткові дозволу;
 • я не бачу моєї проблеми в списку.

Виберіть пункти, які найбільш точно відображають вашу проблему і натисніть далі . Можливо, для запуску додатків потрібно пройти кілька етапів виправлення, тому не переживайте, якщо в перший раз не вийшло знайти рішення.

3. Ручні настройки сумісності в windows 10

Зрозуміло, ви можете самостійно налаштувати режим сумісності і не використовувати вбудований засіб усунення проблем. Знайдіть виконуваний файл або ярлик програми, яку вам потрібно запустити, потім натисніть правою кнопкою миші по ньому і в контекстному меню виберіть «властивості» .

У вікні вам слід відкрити вкладку “сумісність«, а потім активувати» режим сумісності«, поставивши прапорець навпроти» запустити програму в режимі сумісності” . потім виберіть ос зі списку, з якою програма повинна була коректно працювати. Також в “параметрах” можна налаштувати, як буде запускатися додаток. Це буває дуже корисно, якщо воно запускається, але відображається або функціонує неправильно. Так, ви можете вибрати наступні властивості для запуску софта:

 • режим зниженої кольоровості;
 • використовувати роздільну здатність екрана 640 × 480;
 • відключити оптимізацію на весь екран;
 • запускати цю програму від імені адміністратора;
 • змінити параметри високого dpi.

Як тільки ви визначитеся з настройками, натискайте» застосувати ” → ” ок ” . можливо, з першого разу не вийде підібрати потрібні параметри запуску, бо запуск старих програм та ігор-це шлях, повний різних проб і помилок.

Зрозуміло, налаштування, які ви вибрали, будуть діяти лише на вашому обліковому записі, тому, якщо у вас є необхідність в поширенні цієї конфігурації серед всіх користувачів, то натисніть «змінити параметри для всіх користувачів».

4. Драйвери без підпису

Вже багато років microsoft, піклуючись про безпеку своїх користувачів, використовує примусову підпис драйверів. Такий підпис допомагає захиститися від підроблених драйверів, що містять нестабільний або шкідливий код.

Як ви могли зрозуміти, старі ігри і програми часто відмовляються від використання новітніх драйверів, а windows, звичайно ж, не дозволить установку їх застарілих версій. Це означає, що запуск програми неможливий до тих пір, поки ви вручну не відключите примусову підпис драйверів. Важливо розуміти, що така дія може піддати ваш комп’ютер загрозам, зробивши його дуже вразливим. Якщо вам дійсно сильно потрібно запустити такий старий софт, то ви можете зробити дії, описані далі, але тільки на свій страх і ризик.

Відключення обов’язкової перевірки підпису драйверів

Для відключення функції перевірки підпису драйверів, ви можете використовувати спеціальне меню «розширені параметри завантаження». Потрібно відзначити, що використання спеціальних параметрів запуску ос буде працювати лише раз, потім, при наступному завантаженні, всі параметри будуть скинуті, а драйвери, встановлені під час відключеної перевірки підпису, — видалені.

 1. затиснувши клавішу “shift”, натисніть кнопку “перезавантаження” в меню пуск для того, щоб увійти в розширене меню завантаження;
 2. пройдіть по наступному шляху:» пошук і усунення несправностей ” → “додаткові параметри” → “параметри завантаження” → ” перезавантажити» ;
 3. тепер виберіть 7-й варіант із запропонованих режимів запуску, щоб деактивувати функцію обов’язкового підпису драйверів. Далі натисніть “enter”, щоб завантажити систему. Тепер ви можете легко встановити будь-які непідписані драйвери.

5. Використання віртуальної машини

Як ви можете пам’ятати,Windows 7 включала в себе windows xp mode. По суті, це була функція, що представляє з себе вбудовану віртуальну машину, яка дозволяла абсолютно легально встановити стару версію windows. На жаль, до виходу windows 10 цю функцію прибрали. На даний момент, включити “режим windows xp” можливо тільки з використанням сторонніх програм.

Для запуску програм та ігор через віртуальну машину вам знадобиться сама вм і ліцензія windows xp. Наприклад, ви можете спробувати virtualbox або vmware player. встановивши “нову” ос, ви нарешті зможете запускати в будь-який момент необхідний старий софт прямо на своєму робочому столі.

6. Dosbox

Якщо у вас завалялася гра або програма для dos, яка відмовляється запускатися під будь-якими приводами, то вам зможе допомогти чудова безкоштовна програма dosbox. Це емулятор, що створює dos-оточення і всі необхідні умови для відкриття старих програм.

Dosbox дозволить повернути до життя безліч класичних ігор. Також він володіє широкою базою користувачів, тому при виникненні проблем — можна звернутися до пошуку в інтернеті, і, швидше за все, рішення там вже існує.

🖥 завантажити dosbox для windows 10 з офіційного сайту.