Рей Курцвейл прогнозує злиття машин і людей

294

Фахівець компанії Google, Рей Курцвейл, який займається розробками в області штучного інтелекту, зробив оптимістичні прогнози щодо спільного існування людей і машин.

Нещодавно він виступав на конференції, присвяченій глобалізації міжнародного співтовариства. У своїй доповіді Рей повідомив, що не варто переживати через повстання роботів в майбутньому (що пророкує Ілон Маск). Навпаки, вже в найближчі десятиліття машини стануть незамінними помічниками людини.

За його словами, на даний момент людство дуже близько до піку технологічного розвитку. Голод і злидні поступово відступають, комп’ютеризація та мережі проникають практично в усі сфери життя. В світі налічується вже більше трьох мільярдів користувачів смартфонів та інших мобільних гаджетів. І ця цифра зростає в геометричній прогресії.

Сучасне суспільство поступово “зливається” з технікою, проникає в інтернет-мережі і вже не може жити без постійного занурення в інформаційні потоки. Саме технології, на його думку, дозволяють демократизувати багато країн, зменшуючи ймовірність нових воєн.

Чим далі, тим менше буде ставати залежність людей від біологічних факторів. З’явитися можливість замінювати частини тіла на гібридні, підключати комп’ютер до мозку і т. д. Але це не означає, що люди стануть “залізними монстрами”. Досить буде керувати всіма новими можливостями допомогою смартфона або інших девайсів майбутнього.

Також, Рей курцвейл впевнений, що вже через 12 років людина зможе безпосередньо (без комп’ютерних посередників) підключати свій мозок до “хмарних сховищ”. Таким чином, можна буде розширювати свою пам’ять до нескінченності, і не переживати про те, що важлива інформація буде позабыта.

Рей Курцвейл прогнозує злиття машин і людей