Майнерская компанія greenidge generation отримала збитки в $19 млн незважаючи на високу ціну біткоіни

19

Ясно, на домашньому комп’ютері мільйонером не стати. Для виходу на великі заробітки потрібно купувати десятки ферм, які будуть здатні окупити себе в довгостроковій перспективі. В даному випадку ключове слово – це»перспектива”. Ще рік тому біткоіни лежав на дні. На той момент добувати його вирішувалися тільки найстійкіші і великі компанії, які могли собі дозволити пересидіти кризу. Більшість з них працювало в збиток, але доходи, отримані в 2017 році, дозволяли залишатися на плаву. Подорожчання біткоіни на початку поточного року призвело до того, що майнінгом стали займатися мільйони людей. Багато хто намагається копати на домашніх відеокартах, але є більш відчайдушні, які купують для цих цілей професійне обладнання за сотні тисяч рублів. Сьогодні у нас цікаві дані, що свідчать про те, що на цьому ринку не все так райдужно, як хотілося б.

Кілька днів тому стало відомо, що велика компанія greenidge generation зробили замовлення на 22 500 спеціалізованих машин типу asic. Це дорогі antminer s19j pro, з показником ефективності в 100 th/s. Майнер споживає більше 3000 вт і виробляє моторошний шум, але для великої американської компанії це не проблема. Цікаве інше: сьогодні для виживання майнер такого розміру повинні постійно розширюватися. Як ми писали вище, копати криптовалюта хочуть всі, а значить конкуренція зростає, а досягати високих показників прибутковості можна тільки шляхом покупки нового обладнання. Оскільки bitmain не здатна поставити відразу таку кількість заліза, замовлення доведеться чекати дуже довго. Керівництво greenidge generation зазначає, що вже сплатило 29 000 asic з очікуваною поставкою до 3 кварталу 2022 року. Ніхто не сказав, що antminer s19j pro приїдуть через 9 місяців, але виробник усвідомлює ризики, викликані напівпровідниковою кризою. Це змушує встановлювати невизначені терміни.

Крім того, greenidge generation вже купила землю в південній кароліні і планує почати будівництво декількох інженерних споруди для видобутку біткоіни в техасі. У планах 6 центрів, але точних термінів їх введення в експлуатацію поки немає. Все це не дуже цікаво, але найцікавіше попереду. Отже: за 3 квартал поточного року greenidge generation накопала 729 біткоіни. Оскільки курс весь час змінювався, то орієнтовний прибуток варіюється від 33 до 37 мільйонів доларів. Так ось, незважаючи на надприбутки, американський майнер повідомив про гігантський збиток в 19 розмірі мільйонів доларів. Виходить, що було витрачено більше 50 мільйонів доларів.

Потрібно розуміти, що для звичайного бізнесу, існуючого в реальному світі, реінвестування і кредити-це нормально. Ви купуєте землю, будуєте на ній магазини, ресторани, виробничі потужності або використовуєте для інших потреб. Прибуток йде на покриття відсотків, а також на розширення, а в якийсь момент доходи дозволяють перестати позичати. Що трапиться з greenidge generation, якщо через пару місяців біткоіни впаде нижче 10 000 доларів? очевидно, хлопцям нічим буде віддавати кредити, залізо не зможе приносити очікуваного прибутку, а продавати обладнання з три рази дешевше, ніж воно купувалося – це провал. Саме так хитко влаштований цифровий ринок. Цілком можливо, що багато майнер знаходяться в ейфорії від обертових навколо них нуликів і навіть не розуміють цього.