LTE – що це таке в телефоні, як користуватися

479

Доброго дня. Сьогодні хотілося б поділитися корисною інформацією про стандарті LTE – що це таке в телефоні, як дізнатися про підтримку пристрою. Стаття буде корисна з точки теоретичної точки зору, так би мовити, для ліквідації прогалин в даній області знань.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • 4G чи LTE?
  • Що таке LTE – детальні характеристики
    • Порівняння 3G і 4G
  • Підключення до LTE?

4G чи LTE?

Насправді, це одне і те ж, просто в характеристиках смартфонів іноді вказують одне позначення, а іноді – іншого.

Ми маємо справу з високошвидкісним способом передачі даних в мобільних пристроях, який реалізується завдяки інтеграції спеціальних модулів зв’язку.

LTE – що це в смартфонах? Так званий «стандарт 4-ого покоління» є вдосконаленим методом обміну інформацією, який прийшов на зміну 3G.

LTE – що це таке в телефоні, як користуватися

Коли розроблявся розглянутий протокол, головною метою було створити можливість надання доступу до інтернету на високій швидкості при суттєве здешевлення самої послуги. Тобто, «платиш менше – отримуєш більше». У зарубіжних країнах ця схема запрацювала, а ось на пострадянському просторі 4G поки що використовується не повсюдно, так і тарифи «злегка» завищені.

Щоб оцінити всі переваги нової технології досить хоча б раз скористатися нею в телефоні. На жаль, не всі пристрої підтримують стандарт.

Якщо маєте намір придбати гаджет з ЛТЕ, варто обов’язково попередньо ознайомитися з характеристиками, оскільки буває так, що одна і та ж модель випускається в двох модифікаціях – з 4G і без нього. На вартість наявність додаткового модуль впливає не надто суттєво.

Що таке LTE – детальні характеристики

Новий протокол працює на базі вже існуючих мереж третього покоління, що істотно полегшило завдання по впровадженню технології. Додатково проводитися оптимізація обладнання, але кардинальні зміни не вносяться. За рахунок подібних маніпуляцій пропускна здатність каналу збільшується до 326 Мегабіт в секунду, а час обробки запитів скоротилося в сотні разів і складає всього 5 мс. Звичайно ж, це максимально можливі показники, яких на практиці Ви не побачите. У кращому випадку, швидкість складе 50-60 Мбіт, але, погодьтеся, це вже суттєвий стрибок у порівнянні з 3G.

LTE – що це таке в телефоні, як користуватися

Що таке LTE в смартфоні? Це радіо модуль, здатний працювати в широкому частотному діапазоні 1,4 МГц, 20 МГц з можливістю канальної диференціації. Звучить заплутано? Насправді все просто – такий підхід дозволяє реалізувати одночасне використання на одному пристрої телефонії IP, обміну голосовими повідомленнями (VoLTE) та інших послуг зв’язку, створюють відчутну навантаження на канали передачі даних. Якщо раніше це було неможливо з технічної точки зору, то зараз все реально. Це відкриває нові можливості не тільки для приватних користувачів, але і для корпоративних клієнтів.

Чому дана технологія дозволяє здешевити послуги зв’язку і поліпшити їх якість? Справа в тому, що для обслуговування більшої кількості абонентів потрібна менша кількість одиниць устаткування.

Порівняння 3G і 4G

Найпростіше побачити різницю за допомогою наочної ілюстрації:

LTE – що це таке в телефоні, як користуватися

Але швидкість з’єднання з інтернетом є не головним достоїнством LTE в телефоні. Ось деякі з особливостей стандарту:

  • Підтримка інтеграції з E-Ultra (протокол майбутнього, який в 2017 році перебував на стадії розробки);
  • Стабільність зв’язку – навіть рухаючись на швидкості понад 300 км на годину, сигнал не буде пропадати, перериватися;
  • Пакетні дані передаються за допомогою радіо комутації;
  • Істотно розширений частотний діапазон (про це говорилося вище).

Підключення до LTE?

Раніше я згадував, що не всі моделі телефонів підтримують 4G, але якщо ви купували апарат не раніше 2016-го, то проблем бути не повинно. Зараз практично всі виробники впроваджують технологію випускаються моделі мобільних гаджетів. Хоча і тут є деякі обмеження – 4-джі по ходу свого вдосконалення мало кілька версій, кожна з яких характеризується свої «швидкісним» межею. Тому, навіть якщо поблизу розташована «вишка» оснащена ультрасучасним обладнанням, Ваш гаджет може не видавати обіцяного оператором максимуму.

4G LTE що це в телефоні (Айфон) – ми розібралися. Тепер настав час перейти до практичних рекомендацій – як користуватися ЛТЕ. Рекомендую переглянути наступне відео, яке пояснить суть краще будь-якого тексту:

Варто зазначити, що для підключення до мереж четвертого покоління не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення. Якщо Ви правильно налаштували свій девайс у відповідності з параметрами оператора (вірно вказали точку доступу, дані для авторизації), то при попаданні в зону покриття 4G повинні автоматично перемикатися на швидкісний протокол.

Від себе ще додам наступне: на багатьох форумах бачив повідомлення користувачів, які скаржаться на певні моделі відомого корейського бренду. Справа в тому, що після перемикання на ЛТЕ телефон не може «повернутися» до 3G, коли пристрій залишає територію зі швидкісним покриттям. У підсумку, гаджет взагалі не бачить мережу, рятує тільки перезавантаження. Ось такі бувають неприємні моменти. Повторюся, це не повсюдно, а характерно лише для деяких смартфонів. Добре, що на моєму iPhone таких проблем немає!

З повагою, Віктор!