PresentationFontCache.exe – що це за процес, чому він вантажить систему

345

Доброго дня. Ця стаття буде присвячена одній з проблем Windows, яка стає причиною підвищеного споживання системних ресурсів. Розповім про PresentationFontCache.exe – що це за процес, чому він вантажить процесор, що за програма запускає його і як видалити для зниження навантаження на комп’ютер.

Що за файл?

PresentationFontCache.exe є «рідним» для Віндовс. Він необхідний для коректної роботи додатків, створених з використанням WPF (Windows Presentation Foundation). Сам елемент провокує запуск відповідної служби:

В результаті споживання пам’яті ОЗУ і ЦПУ збільшується. Найдивніше, що навіть коли не працює жодна програма, що вимагає підтримки даного компонента, в диспетчері завдань можна помітити підвищену навантаження.

Як виявилося, коли служба знаходиться в активному стані, то вона періодично перевіряє наявність усіх потрібних файлів. А коли не знаходить, то стартує інтенсивна пошукова операція», яка як раз і стає причиною різкого стрибка завантаженості – аж до 70-80% від ресурсів процесора.

Не варто відразу панікувати і «валити» все на вірусну атаку. Файл PresentationFontCache.exe розташовується по шляху:

C / Windows / Microsoft.NET / Framework64 / v3.0 / WPF

Він є частиною бібліотеки .NET Framework, які мають цифровий підпис Microsoft і не несуть ніякої загрози ОС.

Як видалити PresentationFontCache.exe?

Якщо ситуація вийшла з-під контролю, і ставати нереально працювати за комп’ютером, а причина саме в цьому процесі – варто вдатися до наступного рішення.

  • Натискаємо клавіші Win + R для виклику вікна консолі «Виконати» і вводимо команду:

services.msc

PresentationFontCache.exe – що це за процес, чому він вантажить систему

  • Клікаємо на ОК і через пару секунд з’явитися вікно з переліком служб. Необхідно відшукати пункт «Кеш шрифтів Windows Presentation Foundation»:

PresentationFontCache.exe – що це за процес, чому він вантажить систему

  • Подвійним клацанням лівої кнопки мишки заходимо у вікно параметрів і зупиняємо процес, вибираємо відповідний тип запуску:

PresentationFontCache.exe – що це за процес, чому він вантажить систему

Якщо хочете, щоб проблема більше не турбувала ніколи, то варто перейти до папки:

C / Windows / ServiceProfiles / LocalService / AppData / Local

І видалити всередині неї парочку файлів:

  • FontCache3.0.0.0.dat
  • FontCache4.0.0.0.dat

Видалення здійснюйте тільки після проведення маніпуляцій, пов’язаних з зупинкою служби WPF. У зворотному випадку, система видасть помилку.

Тепер Ви знаєте, PresentationFontCache.exe що це за процес, чому вантажить і як від нього позбавитися. Ця інструкція перевірена мною особисто, все працює. Але якщо виникнуть нюанси в Windows 7 або 10 – пишіть мені в коментарях.

З повагою, Віктор!