Онлайн ігри на linux стають реальністю-easy anti-cheat тепер підтримує wine і proton

19

Частка linux користувачів серед власників персональних комп’ютерів не так велика, тут windows займає переважну частину ринку. Більшість популярних додатків та ігор в першу чергу розробляються під windows.

Геймінг на linux досить добре прогресує і один з двигунів-це компанія valve, що розвиває proton для запуску windows ігор з бібліотеки steam під linux, а тепер ще й просуває свою портативну ігрову консоль steam deck з операційною системою на базі arch linux. В основі proton лежить шар сумісності wine і dxvk для трансляції directx викликів в графічний api vulkan.

openclipart-vectors, pixabay

В linux зберігається проблема з онлайн іграми, популярні програми для захисту від нечесних гравців не працюють в proton і wine, тому багатокористувацькі ігри, розроблені для windows, залишаються на linux недоступними. Що стосується easy anti-cheat, система захисту існує у версії для linux, але використовуватися може тільки для linux нативних ігор, а easy anti-cheat для windows ігор не працював в linux. Але тепер ситуація змінилася.

Розробники windows, linux і macos, тепер всі отримують безкоштовний доступ до easy anti-cheat, “…розробники можуть активувати підтримку антічіта для linux через wine або proton всього декількома клацаннями миші на порталі розробників epic online services”, – йдеться в заяві компанії. Під захистом easy anti-cheat знаходяться такі популярні ігри з бібліотеки steam як apex legends, knockout city, black desert, fall guys, rogue company. Вони і багато інших тепер зможуть працювати на linux, при бажанні розробників, розширюючи бібліотеку підтримуваних steam deck ігор. Якщо розробники ігор, яких немає в steam, також впровадять підтримку, то, можливо, вийде грати і в інші проекти під захистом easy anti-cheat, наприклад ті ж rocket league і chivalry 2, використовуючи lutris.