Пошуково-рятувальна система коспас-сарсат отримає зворотний зв’язок

14

Холдинг «російські космічні системи» (ркс), що входить до державної корпорації «роскосмос», повідомив про розробку бортового радіокомплексу пошуку і рятування (бркс) нового покоління для середньоорбітального російського сегмента міжнародної космічної системи коспас-сарсат.

Ркс

Названа супутникова платформа призначена для підтримки пошуково-рятувальних робіт. При аварійних ситуаціях на суднах і літаках система сповіщає про лихо і місцезнаходження персональних радіобуїв, встановлених на них.

Нова апаратура, розроблена в ркс, забезпечує зворотний зв’язок. Пристрій не тільки передає в рятувальні служби світу оперативну інформацію про точне місцезнаходження терплять лихо, але також по каналу зворотного зв’язку повідомляє, що сигнал прийнятий і допомогу в дорозі.

Радіокомплекс встановлюється на модернізовані навігаційні супутники системи глонасс. При цьому російські наземні технічні засоби можуть передавати на бортову апаратуру підтвердження про отримання системою коспас-сарсат сигналу радіобуя.

«роскосмос»

«такий зворотний зв’язок допоможе підтримати активний психоемоційний стан потрапили в лихо і дозволить знизити ймовірність необдуманих дій і деструктивної паніки», — зазначає ркс.

Варто також додати, що з моменту запуску в 1982 році першого супутника з апаратурою пошуку і рятування розробки ркс за допомогою цієї системи врятовано більше 50 тисяч чоловік по всій планеті.