Макс Поляків і Firefly Aerospace стаття

10-18-2018

Макс Поляков и Firefly Aerospace статья
Макс Поляків став інвестором аерокосмічного стартапу Firefly Space Systems Aerospace. Завдяки цьому кроку компанія змогла відновити роботу після простою. Новий власник реорганізував компанію і тепер вона буде діяти під брендом Firefly Aerospace. Оновлена компанія не буде змінювати профіль і продовжить розробляти і збирати транспорт для доставки на навколоземну орбіту різних вантажів.
Також хочемо вам порекомендувати http://uprom.info/ru/новости/пространство/ukrayinets-maksim-polyakov-ta-firefly-aerospace-vzhe-proyshli-polovinu-shlyahu-do-privatnogo-kosmosu/
Оновлений космічний концерн реорганізовано на базі ще одного космічного стартапу Макса Полякова — EOS Launcher. Компанія EOS була заснована Максом Поляковим в 2016, та задумана як компанія з надання повного циклу космічних послуг. Наприклад, з моменту свого заснування, EOS Data Analytics накопичила значну базу знань, що виходять з наукових досліджень, з практичного застосування даних ДЗЗ для 22 різних галузей промисловості, включаючи сільське господарство, альтернативну енергію, будівництво, лісове господарство та багато інших.
За інформацією Crunchbase, тодішня Firefly Systems змогла за 5 етапів домогтися більш 21 млн доларів вкладень. Але вона так і не дожила до кінця з основним європейським інвестором на початку осені 2016 – і тому змушена була направити своїх співробітників у безстроковий відгул. Топ-менеджмент повідомляв про планованих інвестиційних вкладень на суму близько млн, але їх так і не дочекалися. Тому, щоб розрахуватися з боргами, акції Firefly довелося виставити на аукціон, де Макс Поляків і викупив вирішальний відсоток цінних активів організації, ліцензії, а також патентні папери. В результаті зародився новий проект Noosphere Ventures — концерн Firefly Aerospace під контролем Макса Полякова.
Сьогодні Firefly має ракетою-носієм Alpha і прототипом подібної ракети Beta. Перша здійснює доставку вантажу вагою до 0,5 т, друга – до 1,1 т. Обидві ці ракети можуть стабілізувати тиск в апаратній частині самостійно, не включаючи монолітне зовнішнє сопло. У будівництві обох ракет використовуються композитні складальні матеріали, що забезпечує підвищену легкість.