Firefox

11

Firefox — це найпопулярніший браузер від спільноти mozilla. Програма має відкритий вихідний код і розробляється на добровільних засадах величезним співтовариством незалежних розробників, що дає цьому браузеру значну перевагу перед конкурентами, тому що ідеї вільного інтернету — це правильно і ефективно. Проект живе виключно власними розробками і якщо більшість сучасних браузерів, в якості основного механізму обробки веб-сторінок, використовують розробкуchromium, то fx має власний движок gecko, який ні в чому не поступається конкурентам. Програма постійно розвивається і стає все краще і краще. Загалом, не завадить завантажити останню версію firefox і переконатися в його якості.

“інтернет для людей, а не для прибутку” – одне з гасел mozilla і firefox. Він відмінно відображає ідеологію проекту. Mozilla бореться за свободу інтернету і за доступність інформації. Ці ідеали близькі всім хорошим людям, які і користуються цим чудовим браузером.

Загалом, про firefox можна сказати, що це сучасний, швидкий і зручний браузер. Швидкість операцій з функціями і швидкість обробки веб-сторінок з найрізноманітнішим змістом знаходиться на дуже високому рівні, управляти браузером зручно, функціональності досить пересічному користувачеві і її можна розширити за рахунок додаткових модулів. Важливою перевагою цього браузера є його інтерфейс. На відміну від більшості конкурентів, інтерфейс програми піддається значній перенастроювання. На головну панель браузера можна винести іконки необхідних функцій для швидкого доступу до них. Це дуже зручно.

До речі! саме цей браузер firefox став першим, чия функціональність стала розширюватися додатковими модулями. Такі модулі називаються доповненнями і дозволяють додати в браузер додаткові функції. Офіційний репозиторій містить тисячі доповнень з найрізноманітнішим функціоналом, який тільки можна уявити і кожен знайде для себе те, що йому потрібно.

Окремим рядком варто відзначити, що в firefox особливу увагу приділено веб-розробникам. У браузері передбачений широкий набір потужних інструментів для зручного перегляду, редагування і налагодження коду і тому подібні функції. Інструменти розробника дуже наочні і дозволяють в два рахунки розібратися навіть зі складним кодом.