5 жертв, на які ви йдете, купуючи бюджетний смартфон

290

Купівля бюджетного смартфона має достатньо переваг. Однак не варто закривати очі на те, що купуючи дешевий ноунейм-гаджет ви позбавляєте себе унікального досвіду, який міг би вам дати флагман від відомого виробника.

Ось чого ви з доброї волі позбавляєте себе, купуючи бюджетник.

Камера

Камера – перше, на чому виробник смартфонів може заощадити. Встановлення більш старих матриць і датчиків обходиться дешевше, до того ж вони і за сьогоднішніми мірками мають прийнятну дозвіл – 12-16 МП.

Зазвичай бюджетні смартфони непогано фотографують протягом дня, але варто сонцю трохи опуститися за горизонт, як об’єкти на фото розмиваються і починають «шуміти». Бюджетники позбавлені просунутих функцій на зразок HDR, сповільненої зйомки і зйомки у форматі RAW. Так що, якщо мобільна камера для вас не остання характеристика, підходите до вибору смартфона з розумом.

Якість збірки

Цей пункт відноситься не до всіх бюджетних смартфонів. Проте низька ціна натякає, що виробник при всьому бажанні не міг використовувати в ньому самі якісні матеріали. Не дивуйтеся, якщо ваш бюджетник виглядає і відчувається в руці не так приємно, як iPhone трирічної давності.

Все ж варто визнати, що в останні роки виробники зробили великі кроки до того, щоб скоротити розрив в якості зборки між бюджетниками і преміальними смартфонами. Сьогодні можна знайти недорогі пристрої з алюмінієвим корпусом за ціною в 10 000 рублів. Вони красиво виглядають, їх приємно тримати, корпус не скрипить, і кнопки западають через місяць використання.

Сенсори і датчики

Як і у випадку з камерою, виробники бюджетників сильно економлять на різних датчиках. Найчастіше у дешевих гаджетів відсутня підтримка 4G. Ви можете користуватися мережами 3 покоління, тільки швидкість інтернету і ваше задоволення від роботи будуть помітно нижче.

Також у бюджетників можуть бути позбавлені компаса і акселерометра. Відсутність цих датчиків не позначається на загальній функціональності пристрою, однак компас допомагає при навігації по картах Google, а акселерометр потрібний для перегляду відео в окулярах віртуальної реальності.

Підтримка після покупки

Ваші стосунки з виробниками не закінчуються після того, як ви кладете смартфон в кишеню і виходите з магазину. Якщо протягом гарантійного терміну виявляється дефект, виробник зобов’язаний поміняти пристрій, відремонтувати або відшкодувати його вартість. Деякі великі магазини пропонують додаткову гарантію, але це стосується преміальних гаджетів.

Системні оновлення також важливі. Більшість авторитетних виробників підтримують бюджетні лінійки патчами протягом року-двох з моменту запуску, але не чекайте, що бюджетники будуть першими у черзі на отримання нової прошивки Android.

Перші місця, звичайно, зайняті флагманами, але і їм доводиться чекати довгоочікуваного оновлення місяцями. Це пов’язано з тим, що програмне забезпечення вимагає доопрацювання, а це спричиняє додаткові витрати для компанії. Власникам бюджетників не залишається нічого іншого, окрім як набратися терпіння і молитися, щоб виробник взагалі не виключив їх модель з черги на нову прошивку.

Аксесуари

Знайти аксесуари на ноунейм-гаджет може виявитися складніше, ніж пошук аналогічної периферії для відомого iPhone або Samsung Galaxy. Добре, якщо знайдете що-небудь на eBay або Amazon, але і там скоріше за все вибір буде не дуже великий, особливо якщо ваш дешевий смартфон не входить в число найпопулярніших.

Джерело: http://megafaza.com.ua/