Як виправити помилку api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll

12

Цей збій особливо часто відбувається, коли користувач намагається запустити відомий месенджер скайп і різні «великовагові», що вимагають значних ресурсів системи програми. Повідомлення про це може виникнути навіть при запуску будь-якої програми з офіційного пакету microsoft офіс.

На екрані виникає діалог, який доносить до відома користувача, що продовженню роботи заважає відсутність файлу з довгою назвою api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll. Діалог рекомендує перевстановлення програми, але на ділі ця порада допомагає не завжди. Що тоді робити?

Для початку — зрозуміти причини.

Причина

Відсутні дані — це частина системної бібліотеки програмних кодів. Вона містить базовий, універсальний код, необхідний для роботи багатьох додатків. Використання універсальних кодів дозволяє розробникам спрощувати і мінімізувати свої додатки, але робить їх залежними від бібліотек .dll, якими повинен бути оснащений призначений для користувача комп’ютер.

Файл, що називається api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll використовується набором драйверів microsoft visual c++ 2015 або більш сучасної версії. Він призначений для забезпечення роботи додатків, написаних на мові c++. Найрізноманітніші програми, в тому числі від розробника, який не має відношення до майкрософта, звертається до нього, якщо їй необхідний міститься в ній код. Тому якщо він:

Відсутній;

Пошкоджений;

Знаходиться не в тій папці.

Зверніть увагу: якщо файл в системі є, але не зареєстрований в реєстрі windows, то ос його ” не бачить» і, відповідно, не використовує.

Вирішення проблеми

Існує кілька спосіб вирішити цю проблему, від ліберальних до радикальних. Перші-це перевірки реєстру windows на наявність невірних записів і перевірки всієї системи на вірусне по, яке могло знищити дані. Другі включають в себе скачування і установку оновлень.

Перевірка реєстру

Дуже може бути, що потрібний файл в системі є, але в реєстрі немає пов’язаної з ним записи. Вносити корективи в системний реєстр категорично не рекомендується, оскільки будь-яке невірне дію може привести до ще більш тяжких наслідків.

Найкращий спосіб оптимізації — використання спеціальних програм, таких як ccleaner або reg organizer. Вони поширюються безкоштовно.

Запустивши, наприклад, ccleaner, потрібно перейти на вкладку “реєстр «і встановити прапорці на всіх пунктах під рядком»цілісність ресурсу”. Запустити “пошук проблем”. Система автоматично відшукає всі розбіжності між записами в реєстрі і реальним станом справ. Після завершення аналізу натисніть “виправити все”. Вам буде запропоновано зберегти резервні копії; зробіть це.

  1. вам потрібно відкрити пуск і ввести cmd в рядок пошуку;
  2. далі, натисніть правою кнопкою миші на командний рядок і запустіть від імені адміністратора;
  3. введіть команду sfc / scannow . Перед знаком / повинен бути пробіл.

Ос почне перевірку. Якщо буде пропонувати підтвердити якісь дії-необхідно погоджуватися. В кінці перевірки ос повідомить, чи були знайдені помилки, якщо так — то були чи ні виправлені.

Якщо після перевірки реєстру двома способами повідомлення про збої продовжує вискакувати, то виходить, що необхідного блоку даних в системі просто немає.

Оптимальний спосіб-завантаження с++

Потрібно розібратися, чи присутній на пк пакет microsoft visual c++ 2015 взагалі. Це можна зробити через вкладку «програми та компоненти» (для версій windows» старше vista, в більш ранніх опція називалася «установка і видалення програм»). Якщо в переліку його немає, то проблема вирішиться скачуванням пз безпосередньо з офіційного сайту:

Сайт автоматично підбере версію пз для вашої системи в залежності від її розрядності — 32 або 64 біта. Якщо ви хочете проконтролювати завантаження і знаєте розрядність своєї «осі», то можете вибрати виконуваний файл самостійно.

Якщо в списку microsoft visual c++ 2015 є, значить, хтось або щось внесло зміну в файл з ім’ям api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, блокувавши можливість його використовувати. Доведеться проводити комплексне тестування комп’ютера на шкідливих “черв’яків” і “троянів”, як штатними засобами ос – “захисником windows”, так і антивірусами від профільних розробників — лабораторії касперського, “доктор веб” та інших. На сайті лабораторії касперського, наприклад, можна завантажити версію антивіруса для одноразового застосування kaspersky virus removal tool, а ось посилання на скачування:

Рекомендується також поширюване вільно додаток avz, що використовує для пошуку вірусного по евристичний аналіз.

Після перевірки незалежно від результатів заново скачайте пакет с++.

зверніть увагу: завантажувати цей пакет або тільки окремий файл з випадкових сайтів категорично не рекомендується, щоб уникнути вірусної загрози.

Альтернативні методи

Якщо ви точно знаєте, що необхідний файл існує і знаходиться в потрібній папці (system32 для 32-бітної ос, 64-бітна вимагає двох копій – в system32 і системній папці syswow64), то можна спробувати зареєструвати його вручну через командний рядок, запущену від імені адміна даного комп’ютера:

  1. введіть команду regsvr32 / u api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
  2. після цього введіть regsvr32 / i api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
  3. перезавантажте пк.

Цілком може бути, що справа дійсно не в файлі, а в самій грі або програмі, яка сигналізує про збої. Спробуйте протестувати інші ігри і по. Якщо вони працюють нормально, перевстановіть, то додаток, який видає помилку, або скористайтеся офіційним патчем для нього.

Останнім способом у списку, але не останнім по ефективності є відкат системи до стану, коли збою не було, якщо є відповідна контрольна точка. Скористайтеся опцією» відновити системні параметри або комп’ютер«, що знаходиться в панелі управління (пункт»архівація та відновлення”). Альтернативний спосіб запуску-пуск =>всі програми =>стандартні =>службові =>відновлення системи .

Цей спосіб не зачіпає існуючі файли і папки. Реінкарнації піддаються тільки системні налаштування. Відновити видалені дані таким способом не можна, але запис в системі — можна.

І, нарешті, найрадикальнішим методом є відновлення ос зі збереженого на зовнішньому диску архіву, якщо такий є.