Apple врятує гроші своїх користувачів

11

У сучасному світі вже нікого не здивуєш покупками різних додатків за реальні гроші. Потихеньку всі користувачі звикають до ідеї, що платити за софт — абсолютно нормально. Переважна більшість, як мінімум, слухає музику через який-небудь стрімінговий сервіс. Однак покупки в інтернеті, як і в реальному житті, піддаються різним схемам шахраїв, бажаючих списати з вас зайву копієчку. Добре, що в apple піклуються про нас і обмежують подібні махінації.

Видалити аккаунт в додатках з app store стане набагато простіше.

Зізнаюся, я завжди намагався відмовитися від будь-яких покупок в мережі. Музику завжди скачував через itunes, фільми дивився через піратські майданчики, а щоб користуватися кращим софтом з app store, вдавався до загальних акаунтів.

Так тривало приблизно до 2018 року. Перше, з чим я не зміг змиритися-музика. У всьому я звинувачую сервіс вконтакте, який з кожним оновленням все більше обмежував користувачів у вільному прослуховуванні. Так, завантажувати музику з комп’ютера теж можна, але робити це по одній пісні було вже дуже боляче.

Саме тоді я і підписався на сервіс apple music. Пам’ятаю, як був щасливий. Подумати тільки, будь-який трек вдень і вночі у високій якості. При цьому всього за якісь 75 рублів зі студентською підпискою. Тоді я зрозумів підступний план таких сервісів. Вони списують гроші зовсім непомітно і відправляють лише повідомлення з чеком на пошту (я там буваю рідко).

Як додатки на айфоне непомітно списують гроші.

У підсумку, здається, що цих грошей у тебе і не було. Списали і списали. Нічого особливого. Вже тоді, в 2018, мені здавалося, що нас обкрадають, що вже говорити про зараз. Потім виникла необхідність підписки на офіс, щоб отримати повну функціональність, потім хмарний сервіс icloud, що пропонує жалюгідні 5 гб вільного простору, фільми і так далі. Тепер на все це йде близько 2к в місяць.

Щоб змиритися з цим, я постарався повірити в одну просту думку. Згадайте, раніше ми з вами адже теж часто платили за контент. Купували диски з музикою і фільмами, грали в ігри на комп’ютері, купували книги в паперовому форматі. Просто зараз змінилася подача, та й годі.

App store списує гроші

Першим дзвіночком для мене був додаток evernote. Раніше я часто використовував його для великих нотаток і текстів. Вся біда в тому, що ця програма в своїй безкоштовній версії не зберігає правки на пристрої. Тобто, якщо ви щось змінили в тексті, відкотитися назад вже не вийде. Для цього потрібна підписка, що коштує ні багато, ні мало 2990 руб в рік. Однак сервіс запропонував скористатися цією функцією безкоштовно протягом 1 місяця.

Наївний я оформив собі преміум і зробив все, що було потрібно. Через деякий час, зайшов назад, щоб скасувати, і не виявив простого способу це зробити. Ну, а зробити потім, звичайно, забув. В один прекрасний день зайшов в додаток свого банку і з жахом виявив, що грошей немає. Ну, просто ні. Чи можна сказати, що додаток мене обдурив і використовував шахрайські схеми? звичайно не можна.

Apple теж грішить тимчасовим безкоштовним періодом. Будьте пильні.

Зараз буквально весь софт працює за такою схемою. При першому запуску вам пропонують короткий безкоштовний період, а потім тихесенько списують повну суму. Після того випадку я почав контролювати всі витрати в інтернеті в окремій замітці, але зараз apple хочуть позбавити нас від цього.

Як скасувати підписку на айфоне

Якщо ви помітили, що з вашої карти випадковим чином пропадають гроші, а iphone 13 pro max ви ще не купували, рекомендую перевірити смартфон на наявність платних підписок. Для цього:

  • перейдіть в налаштування.
  • потім тапніте зверху по імені облікового запису apple id.
  • далі відкрийте вкладку медіаматеріали і покупки, подивитися.
  • після цього натисніть на підписки.
  • перевірте, чи немає у вас незапланованих покупок.

Скасувати підписку не так складно, як здається.

Оновлення app store

Згідно з недавніми даними, apple збирається ввести примусове видалення облікових записів у всіх додатках appstore. Після появи нової фішки, користувачі зможуть видаляти всі акаунти навіть з додатків, які у них відсутні.

Зараз ця схема діє через хмарне сховище . Тобто, коли ви вирішуєте видалити будь-яке додаток і при цьому не скасовуєте підписку, все зберігається в хмарі, і гроші з вас все одно списують. Тепер розробник буде зобов’язаний надати вам легкий спосіб видалення облікового запису.

В даний момент ситуація складається зовсім інакше. Протягом тижня до мене підходять кілька людей з проханням скасувати ту чи іншу обліковий запис, тому що знайти цю настройку ну дуже складно. Очікується, що нова фішка почне працювати з 31 січня 2022 року.