Роботи над специфікацією pcie 6.0 наближаються до завершення — затверджені майже остаточні параметри

20

Організація pci sig, що відповідає за розвиток заснованих на шині pci стандартів передачі даних, повідомила про вихід версії 0.9 специфікації pcie 6.0. Це означає, що роботи над відповідним стандартом наближаються до завершення і вже досить скоро будуть затверджені остаточні специфікації нової версії pcie.

Тут і нижче зображення pci sig

Для інтерфейсу pcie 6.0 передбачено подвоєння пропускної здатності в порівнянні з pcie 5.0. Швидкість передачі даних досягає 64 гт/с (гигатранзакций в секунду). У конфігурації x16 забезпечується передача до 256 гбайт інформації в секунду.

Замість раніше застосовувалася передачі послідовності імпульсів без повернення до нуля (nrz, no-return-to-zero) реалізована схема передачі з амплітудно-імпульсної модуляцією (pam4).

Передбачені засоби корекції помилок low-latency forward error correction (fec). Заявлена зворотна сумісність зі стандартами pcie всіх попередніх поколінь.

Специфікація pcie 6.0 версії 0.9 є фінальним чорновим варіантом нового стандарту. Надалі додавання функціональних змін не планується.

Передбачається, що перші комерційні продукти на базі pcie 6.0 з’являться на ринку в 2023-2024 роках.