Путівник по Таллінну та Гельсінкі від тревел-блогера Ігоря Сподіна

12-31-2021

Путешествие в Таллин. Игорь Сподин делится впечатлениями и советами

Прибалтійські держави після сотень років колонізації, численних воєн та демографічної русифікації сьогодні процвітають, зберігаючи свою культурну самобутність та звичаї. Незаймана природа узбережжя Балтійського моря, жива культура та традиції, а також численні музеї та замки роблять Прибалтику привабливим місцем для туристів. Кожна з балтійських столиць має індивідуальний шарм. Проте, як стверджує Путешественник Сподин Игорь, найнезабутніші емоції можна отримати в столиці Естонії – Таллінні.

Подорожі Таллінном

Таллінн – колоритна столиця Естонії, оточена середньовічними замками та пляжами. Старе місто – ідеальне місце для туризму на вихідні, повільних прогулянок та казкових фотосесій. Що примітно, можна не лише милуватися середньовічними будинками, а й оселитися в них. І тут, в принципі, немає проблем із житлом, адже у місті розташовано понад 100 готелів та хостелів у різних цінових категоріях.

Старе місто створене саме для повільних прогулянок пішки. У його центрі знаходиться площа Раекоя, над якою височить Тоомпеа – цитадель німецьких лицарів, які контролювали місто в Середні віки. На схід від центру розташований лісовий острів Аегна та парк Кадріорг – тихий лісовий масив із безліччю історичних будівель. У старих будинках збереглися середньовічні предмети інтер’єру, лицарські лат і ще багато чого цікавого. Усередині категорично заборонено щось міняти. Вся ця казка збережена лише споглядання.

Завітати до водоспаду Ягала.

Це найвищий природний водоспад в Естонії всього за 30 хвилин їзди від центру Таллінна. Зайти до собору Олександра Невського. Цей храм – справжній витвір мистецтва як усередині, так і зовні. Його легко знайти, а вхід безкоштовний для всіх бажаючих. Відвідати Сад датського короля. Цей район є батьківщиною датського прапора та місцем, де естонці вшановують роль Данії в історії країни. Накупити солодощів та зі смаком повечеряти у місцевому ресторані. Сподін Ігор Юрійович радить обов’язково скуштувати страв національної кухні. Пройтися до пасажу Святої Катерини. Ця звивиста дорога веде до колишньої церкви. Сама атмосфера проходу зачаровує, і це одне з найдивовижніших місць Таллінна. Оскільки Таллінн – столиця, знайти прямі авіарейси з Москви та інших міст буде нескладно. Є ще варіант доїхати власним автомобілем. І, звичайно, потрібно заздалегідь подбати про візу, оскільки Естонія входить до Шенгенської зони.