Майнер chia стали перепродувати використовувалися ssd під виглядом нових

73

Криптовалюта chia, яку видобувають за допомогою накопичувачів даних, ще до початку торгів викликала неабиякий ажіотаж, який привів до дефіциту жорстких дисків. Однак за останні три місяці вартість криптовалюта впала приблизно до 15% від пікової вартості, що спонукало майнер переходити на інші платформи. Тепер вони розпродають колишні у використанні ssd і hdd, причому багато хто намагається реалізувати їх під виглядом нових.

Tomshardware.com

Спочатку майнер закупили величезну кількість накопичувачів, що призвело до їх нестачі на ринку. З тих пір вартість одного токена впала з $1685 до $220. Очікувано, деякі майнер намагаються піти від chia і зайнятися чимось іншим, однак для цього їм потрібно свіжий капітал. Це і змушує їх продавати наявне обладнання, яке використовувалося для майнінг.

Варто пам’ятати, що майнінг chia відчутно скорочує ресурс ssd, оскільки в його процесі постійно записується величезна кількість даних. Інтенсивним майнінг можна» вбити ” ssd буквально за лічені місяці. У свою чергу жорсткі диски не так сильно схильні до зносу від майнінг, так як на них лише зберігаються створені за допомогою ssd блоки інформації, не перезаписуючись.

Ряд джерел повідомляє, що деякі підприємці скуповують вживані накопичувачі оптом, перепрошивають їх і продають як нові в китаї, де попит ще дуже високий. Причому ціни на такі ssd виглядають привабливіше, ніж в магазинах, та й зовні відрізнити б/у ssd від нового нереально. І це лише питання часу, коли такі накопичувачі потраплять на світовий ринок.