Переживе Биткоин апокаліпсис?

301

Ні для кого ні секрет, що в сучасному світі люди розділилися на три табори – тих, хто взагалі нічого не знає про криптовалюте Bitcoin; тих, хто скептично ставитися до даної теми і тих, хто вірить у світле майбутнє цифрової валюти. Так ось – останні стверджують, що Биткоин – надійніше золота і зможе пережити навіть Апокаліпсис. Чи це Так?

Директор дослідницького відділу компанії CoinDesk, Нолан Бауэрле, впевнений, що биткоинами буде набагато простіше розраховуватися за покупки (той же кави), ніж тягати з собою гаманець з золотом. Навіть якщо зникне інтернет, то збереження заощаджень буде забезпечена особливими технологіями.

«Немає жодної проблеми з використанням Bitcoin. Інформація про угоди миттєво розповсюджується в будь-яку точку світу, завдяки системі орбітальних супутників. Навіть якщо на Землі станеться щось погане в глобальних масштабах, то дані про транзакції будуть надійно зберігатися в космічному просторі».

До речі, ще в 2014 році в Фінляндії провели перший експеримент з проведення транзакцій з биткоинами без використання інтернету, за допомогою короткохвильового радіо і спеціального супутника, який безпосередньо з’єднується з сервісом Blockstream Satellite.

Використання подібних технологій ставить під сумнів висловлювання багатьох скептиків про те, що криптовалюта не зможе існувати в світі без глобальної мережі Internet. І з кожним днем все більше авторитетних аналітиків, гігантів банківської справи і провідних економістів починають схилятися до версії, що Биткоин – це валюта майбутнього.

Але поки ще є невирішена проблема, пов’язана із зберіганням особистих коштів. Експерти не рекомендують використовувати для цього “хмара”. Оскільки до нього точно неможливо буде отримати доступ до інтернету. Та й вірогідність злому досить висока. Поки що самим надійним сховищем є диск (HDD, SSD, флеш).

Все це добре, шкода тільки немає машини часу, щоб повернутися на кілька років назад і запастися Биткоинами.