Контекстна реклама

5-17-2021
Контекстна реклама і її переваги
 

Як виглядає і працює контекстна реклама?

При бажанні що-небудь придбати (телевізор, шафа, косметику і що завгодно ще) ми в першу чергу радимося з друзями і знайомими або звертаємося за допомогою до інтернету. Тут в пошукових системах крім списку сайтів, складеного на наш запит, на різних ділянках сторінки з’являються рекламні блоки. Ті з них, які демонструються в перших трьох рядках результатів видачі, — це та сама контекстна реклама, в чому можна переконатися за відповідним написом поруч з адресою сайту. Свою назву така реклама отримала завдяки показам відповідно до того, що саме рекламується, тобто змістом рекламного блоку. Спробуємо пояснити простіше на наочному прикладі. Припустимо, в пошуковий рядок google або «Яндекса» вводиться запит «авіаквитки». У відповідь ми отримуємо оголошення ресурсів, що рекламують їх продаж. Також хочемо вам порекомендувати замовити контентну рекламу https://whiteo-agency.com.ua/kontekstnaya-reklama в компанії Whiteo. 

Типи контекстної реклами

Основних різновидів дві-пошукова і тематична, і вони розрізняються за способом розміщення. Розберемося, в чому полягає специфіка кожного типу контекстної реклами.

Пошукова

Це те, що відповідає запиту користувача в пошуковику і демонструється в списку видачі. Іншими словами, на пошук, запущений в google або “Яндексі”, дається відповідь у вигляді реклами. Наприклад, якщо написати в пошуковому рядку фразу «купити айфон 10», на початку списку результатів можна побачити контекстну рекламу сайтів, які продають смартфони цієї моделі або містять інформацію про них. В цьому випадку “купити айфон 10” – це ключова фраза, по якій демонструється пошукова реклама.

Всі кошти, витрачені на таку рекламну кампанію, йдуть в рахунок заробітку пошуковиків google або «Яндекс». Варто відзначити, що у першого з них є перевага — користувачеві демонструються варіанти потрібного йому товару з розцінками, і при цьому можна подивитися, що пропонують різні продавці.

Тематична

З цією рекламою все дещо складніше. Почнемо з того, що, на відміну від пошукового виду рекламного просування, тут бюджет не йде в дохід пошуковика в повному обсязі. Принцип роботи і розподілу коштів інший. Припустимо, є популярний сайт з новинами. Його власник проходить реєстрацію в якості партнера пошуковика, наприклад « “Яндекса” і проставляє на сторінках свого ресурсу особливий код. Тепер він вважається веб-майстром, і його сайт приносить дохід в якості майданчика для розміщення реклами.