У деяких навантаженнях p-ядра intel core i9 – 12900k з avx512 швидше 16 ядер без цих інструкцій

25

ryan, unsplash

Для об’єднання ядер з різною архітектурою в процесорах intel core 12-го покоління треба було зробити набори використовуваних цими ядрами інструкцій однаковими. У продуктивних p-ядрах golden cove довелося відключити avx-512, а ефективним e-ядрам gracemont додати avx2.

За інформацією різних видань, представники intel заперечували можливість задіяти avx – 512 на процесорах alder lake з гібридною архітектурою аж до зняття ембарго на огляди — про це говорить редактор ресурсу hardwareluxx андреас шиллінг (andreas schilling) у своєму twitter. У підсумку виявилося, що avx-512 все-таки можна включити на p-ядрах, як і малося на увазі в керівництві для розробників.

Ресурс phoronix вже опублікував перші тести intel core i9 12900k з avx-512. Варто відзначити, що це був зразок не для продажу, а екземпляр, отриманий від intel. Включити avx – 512 вдалося на материнській платі asus strix z690-e gaming wifi за допомогою простої настройки. Обчислювальна продуктивність вимірювалася в програмному забезпеченні для майнінг криптовалюта на процесорі cpuminer-opt в різних алгоритмах і результати виявилися досить цікавими.

продуктивність в декількох алгоритмах (кілохеші в секунду). Дані: phoronix

Тільки з p-ядрами і включеним avx-512 швидкість хешування на алгоритмі triple sha-256 виявилася на 7% нижче, в порівнянні зі звичайним режимом експлуатації з p і e ядрами без avx-512. Енергоспоживання і температура зросли з 116 вт до 180 вт і з 66°c до 86°c відповідно. Однак в інших алгоритмах p-ядра з avx-512 виявилися істотно швидше комбінації ядер без цього набору інструкцій, наприклад, в quad sha-256 швидше на 34% і в myriad-groestl швидше в 2,8 разів. Енергоспоживання в цих алгоритмах також збільшилося і для p-ядер з avx – 512 досягло 230 вт, наблизившись до ліміту pl2.

У висновку наголошується, що все ще існує ймовірність відключення avx-512 на рівні прошивки або в нових ревізіях процесорів, абсолютної ясності в даному питанні як і раніше немає.